2019-10-02 12:47 Marcin Maćkowiak , fot. Przemysław Szyszka

Pomyślna aklimatyzacja trampkarzy

W nowej roli musieli odnaleźć się młodzi gracze trenerów Marcina Kardeli i Jędrzeja Łągiewki, którzy w większości spędzają pierwsze miesiące we wronieckiej części Akademii Lecha Poznań. Jak mówią zgodnie szkoleniowcy, aklimatyzacja ich zawodników przebiega pomyślnie. - Jesteśmy zadowoleni z tego, jak chłopaki funkcjonują poza boiskiem w normalnych socjalnych sprawach - mówi pierwszy z nich.

Większość zespołu duetu trenerskiego Marcin Kardela i Jędrzeja Łągiewka spędza pierwsze miesiące we wronieckiej części Akademii. Zarówno dla szkoleniowców, jak i młodych piłkarzy jest to początek czegoś nowego w ich życiu zarówno pod względem sportowym jak i prywatnym. - Dla sporej grupy zawodników to start zupełnie nowego życia i gry w piłkę. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak chłopaki funkcjonują poza boiskiem w normalnych socjalnych sprawach – mówi jeden z dwóch trenerów trampkarzy Lecha Poznań, Marcin Kardela.

- Do tego bardzo ciężko pracują na treningach, z czego razem z trenerem Łągiewką jestem dumny – przyznaje szkoleniowiec, Marcin Kardela.

Trampkarze musieli zmienić otoczenie i na stałe zamieszkać we Wronkach, by codziennie móc trenować na boisku w Popowie. – Jesteśmy pozytywnie nastawieni do tego, jak na razie radzą sobie chłopacy w szkole i w internacie. Uporządkowane sytuacje socjalne także mocno wpływają na to jak idzie potem im na placu gry. Chłopaki póki co wykonują naprawdę dobrą robotę zarówno poza boiskiem jak i podczas treningów – przyznaje jeden z dwóch trenerów trampkarzy.

W drugiej połowie rundy jesiennej trampkarzy czekać będzie sporo wyjazdów. W najbliższym meczu udadzą się na starcie z Lechią Gdańsk, z którą zanotowali jedyną porażkę w dotychczasowym sezonie.

Następne mecze

Sobota 06.06 godz.17:30
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań
Wtorek 09.06 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij