2016-10-20 09:05 Marcin Rajczak

Pojedynek czołowych Akademii

Sobotni trójmecz Akademii Lecha Poznań będzie świetną okazją dla zespołów Kolejorza, aby sprawdzić swoje umiejętności na tle równie silnej Akademii Zagłębia Lubin. - Zarówno Lech jak i Zagłębie mogą zaliczyć swoją akademie do czołowej trójki w kraju - ocenia szef szkolenia poznańskiej akademii, Rafał Ulatowski. 

Ulatowski w swoich wypowiedziach wielokrotnie podkreślał, że jego zdaniem to właśnie Akademia Zagłębia Lubin jest jedną z nielicznych, które mogą konkurować w szkoleniu młodzieży z Lechem Poznań. Porównanie ma doskonałe, bowiem przez wiele lat pracował w drużynie "Miedziowych". Najpierw jako asystent, a później jako samodzielny szkoleniowiec pierwszej drużyny.

- Zagłębie posiada jedną z topowych akademii w Polsce. Mają świetną infrastrukturę. Dysponują boiskami ze sztuczną i naturalną nawierzchnią, a w dodatku posiadają internat, który położony jest niedaleko głównego stadionu - mówi Ulatowski. - Sprowadzają najzdolniejszych chłopaków nie tylko ze swojego regionu, ale także z całej Polski. Dzięki temu, Zagłębie będzie się bić o najwyższe cele w piłce młodzieżowej - dodaje.

Zdaniem Ulatowskiego, sukcesy szkoleniowe w drużynach młodzieżowych "Miedziowych" zawdzięcza się w dużej mierze Richardowi Grootscholtenowi, który w 2013 roku został dyrektorem Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin. Holender był głównym autorem systemu szkolenia, obowiązującego do tej pory. Po trzech latach spędzonych w Polsce, obecnie pełni podobną funkcję w holenderskim Feyenoordzie Rotterdam.

- Zagłębie było pierwszym klubem piłkarskim w Polsce, który zdecydował się ściągnąć zagranicznego dyrektora do swojej akademii. Grootscholten narzucił holenderski styl prowadzenia zespołów młodzieżowych i kształtowania młodzieży. Jak czas pokazał, to był bardzo dobry krok ze strony władz Zagłębia - komentuje szef szkolenia Akademii Lecha Poznań. - Dziś Lech oraz Zagłębie obok Legii, Pogoni zyc Jagiellonii dysponują czołowymi akademiami w kraju. Nie można ocenić, która jest najlepsza, ale z całą pewnością my jesteśmy w czołowej trójce.

W ostatnim czasie więcej sukcesów w zespołach młodzieżowych odnosili młodzi gracze Kolejorza. Poza tym, wielu piłkarzy występujących na co dzień w drużynach Akademii Lecha Poznań, otrzymuje regularne powołania do reprezentacji narodowych. - Z pewnością przewyższamy Zagłębie liczbą reprezentantów Polski. Do każdej kategorii wiekowej trafia więcej naszych zawodników. Poza tym, regularnie odnosimy sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych. Trzy razy z rzędu triumfowaliśmy w Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego. Juniorzy starsi walczą w Centralnej Lidze Juniorów, korzystając głownie z młodszego rocznika, a mimo to są liderem rozgrywek - kończy szef szkolenia Akademii Lecha Poznań, Rafał Ulatowski.

Następne mecze

Piątek 26.02 godz.20:30
Warta Poznań
vs |
Lech Poznań
Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij