2014-03-25 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Ciereszko

Kownacki strzela i Polska wygrywa

Dawid Kownacki zapewnił reprezentacji Polski do lat 17 zwycięstwo w inauguracyjnym meczu finałowego turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy rozgrywanego w Grecji. Biało-czerwoni wygrali z gospodarzami 2:1, a napastnik Kolejorza strzelił oba gole. Na placu gry zameldował się również inny lechita. Kamil Szubertowski wszedł na boisku na minutę przed końcem, w miejsce Oktawiana Skrzecza.

- Początek należał do gospodarzy. W 26 minucie wyprowadziliśmy jednak skuteczną kontrę, którą wykończyłem celnym strzałem z ostrego kąta. Po objęciu prowadzenia kontrolowaliśmy grę i na początku drugiej połowy podwyższyliśmy prowadzenie, gdy wykorzystałem dośrodkowanie na krótki słupek i głową pokonałem bramkarza. Mówi się, że na tak ważnym turnieju nie można przegrać pierwszego meczu. Nam udało się wygrać i to stawia nas w bardzo dobrej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami – zrelacjonował spotkanie 17-letni napastnik Lecha Poznań.

W kolejnym meczu Polacy zagrają z Norwegami. Spotkanie odbędzie się w Patras w czwartek, o godzinie 13:00. Skandynawowie na inaugurację bezbramkowo zremisowali z Turcją, więc Biało-czerwoni po pierwszej serii gier są na czele tabeli. Awans do finałów Mistrzostw Europy wywalczy tylko zwycięzca turnieju w Grecji. Turniej finałowy odbędzie się na Malcie w dniach 9-21 maja.

Grecja U17 - Polska U17 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kownacki (26), 0:2 Kownacki (49), 1:2 Xiros (63)

Sędzia: Dienis Szczerbakow (Białoruś)

Żółte kartki: Angelopoulos - Skrzecz

Polska U17: Bartłomiej Drągowski - Paweł Marczuk, Mateusz Wieteska, Damian Dudała, Michael Olczyk - Michał Borecki, Filip Jagiełło - Oktawian Skrzecz (79. Kamil Szubertowski), Michał Walski (68. Michał Biskup), Miłosz Kozak (74. Marcin Gałkowski) - Dawid Kownacki.