2017-11-15 09:05

Karbownik z trzyletnim kontraktem

Jakub Karbownik, skrzydłowy juniorów starszych, podpisał trzyletni kontrakt z Lechem Poznań. - Jakub to jeden z najbardziej uzdolnionych skrzydłowych naszej akademii. Dlatego cieszymy się, że zdecydował się związać z nami umową i chce rozwijać swoje umiejętności w naszym klubie - mówi dyrektor sportowy Akademii Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Karbownik to gracz urodzony w 2001 roku w Bełchatowie. Do Akademii trafił latem 2015 roku i jak sam wspomina, został dobrze przyjęty przez innych piłkarzy Lecha. – Sztab szkoleniowy oraz koledzy z drużyny pomogli mi w aklimatyzacji, dlatego przebiegła ona bezboleśnie – opowiada 16-latek. Skrzydłowy twierdzi, że swój systematyczny rozwój zawdzięcza wsparciu wielu ludzi. – Wszyscy trenerzy przyczynili się do tego, że przez ostatnie dwa lata staram się robić postęp w swojej grze W Akademii są bardzo dobre warunki do rozwoju młodego zawodnika – ocenia lechita.

W zeszłym roku zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych, będąc jedną z czołowych postaci ekipy prowadzonej przez trenera Bartosza Bochińskiego. W tym sezonie trenuje pod okiem szkoleniowca Krzysztofa Kołodzieja i występuje w meczach Centralnej Ligi Juniorów. W trwającej kampanii ma na swoim koncie osiem rozegranych spotkań i dwie zdobyte bramki. - Kuba jest zawodnikiem którego warunki motoryczne są dużym atutem, zwłaszcza jego szybkość robi wrażenie. W ostatnim okresie znacznie poprawił swoje działania techniczno- taktyczne na boisku, co owocuje regularnymi występami w naszym zespole i powołaniami do reprezentacji Polski – charakteryzuje go asystent trenera Kołodzieja, Jakub Leosz.

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 17, Bartłomiej Zalewski, znajduje w swojej drużynie regularnie miejsce dla młodego lechity. Karbownik jednak nie myśli o tym, co już osiągnął, a skupia się na wyznaczaniu sobie nowych celów. – Cały czas walczę o kolejne powołania do kadry na mecze eliminacji mistrzostw Europy. W Lechu głównym celem moim, jak i całego zespołu, jest awans do półfinałów Centralnej Ligi Juniorów. Dlatego też każdego dnia staram się udoskonalać moje atuty i pracować nad słabszymi stronami – podkreśla 16-latek.

Skrzydłowy juniorów starszych nie kryje radości z podpisania trzyletniej umowy i zdradza swoje największe marzenie. – Cieszę się, że klub mi zaufał. Dla każdego z chłopaków trenujących w akademii główny cel pozostaje ten sam: trafić do pierwszej drużyny Lecha Poznań. Ja nie jestem wyjątkiem i też chciałbym kiedyś zadebiutować przy Bułgarskiej przy tak wspaniałej publiczności – zapowiada Karbownik.

Następne mecze

Piątek 08.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin
Piątek 15.02 godz.20:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij