2016-11-27 13:48 Mateusz Szymandera

Juniorzy starsi wygrywają w derbach

Zwycięstwem zakończyli rundę jesienną piłkarze juniora starszego Lecha Poznań. W ostatnim spotkaniu w tym roku podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja pokonali w derbach Wartę 4:0.

O tym jak dużą przewagę mieli lechici najlepiej świadczy fakt, że gospodarze przed przerwą nie oddali żadnego strzału na bramkę Mrozka. Lechici już w 4. minucie objęli prowadzenie. Friska dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a dośrodkowanie na bramkę zamienił Sobol. Snajper Lecha w 20. minucie zdobył drugą bramkę. Wykończył dobrą centrę Theusa i uderzeniem głową podwyższył prowadzenie.

Kolejorz przeważał, dłużej utrzymywał się przy piłce i przed przerwą zdobył jeszcze dwie bramki. W 34. minucie aktywny od początku spotkania Klupś strzelił przepięknego gola z rzutu wolnego. Sześć minut później Chodyna spod linii końcowej zagrał piłkę przed pole karne, a na strzał zdecydował się Theus. Lewy obrońca uderzył obok słupka i pokonał golkipera Warty.

Po przerwie gra wyrównała się. Warta grała odważniej, a Lech nie podkręcał tempa meczu. Blisko zdobycia piątej bramki dla Kolejorza miał Mróz, ale dobrze interweniował Dojcz. Kilka minut później na strzał zdecydował się podobnie Mróz, ale tym razem niecelnie. Szansę na zdobycie bramki miał też Puchacz, ale w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Świetną okazję miał w ostatnich minutach jeszcze Andrzejewski, ale strzał prawego obrońcy na rzut rożny wybił golkiper gospodarzy.

Dzięki zwycięstwu lechici utrzymali czteropunktową przewagę nad Pogonią Szczecin. Po siedemnastu spotkaniach mają na swoim koncie 39 punktów.

WARTA POZNAŃ - LECH POZNAŃ 0:4 (0:4)

Bramki: Sobol (4), Sobol (20), Klupś (34), Theus (40)

Żółte kartki: Chopcia, Kozłowski - Szota

Lech: Bartosz Mrozek - Jan Andrzejewski, Serafin Szota, Marcin Maćkowiak, Aleksander Theus (46. Marcin Grabowski) - Tymoteusz Klupś, Łukasz Norkowski, Kacper Chodyna (46. Tymoteusz Puchacz), Marek Mróz, Kacper Friska (72. Michał Skóraś) - Hubert Sobol (61. Szymon Zalewski)