2016-11-13 15:47 Marcin Rajczak

Juniorzy starsi przegrali z Pogonią

Juniorzy starsi Lecha Poznań przegrali niedzielne spotkanie z Pogonią Szczecin aż 1:4. Mimo straty punktów, podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja nadal pozostają na fotelu lidera Centralnej Ligi Juniorów gr. zachodniej.

Pierwsza część meczu była bardzo wyrównana, a gra toczyła się głównie w środku pola. Częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze, jednak to Niebiesko-biali stworzyli sobie groźniejsze sytuacje podbramkowe. W 32. minucie Tymoteusz Klupś znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem szczecińskiej drużyny, jednak futbolówka po jego strzale trafiła prosto w słupek. Przed przerwą znakomitą okazję na zdobycie bramki miał także Serafin Szota. Obrońca Lecha pomylił się z kilku metrów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń nadal szukała swoich szans w ataku pozycyjnym, natomiast zespół trenera Krzysztofa Kołodzieja bazował na szybkości i wyprowadzaniu groźnych kontrataków. W 65. minucie gospodarze znaleźli jednak sposób na defensywę Kolejorza. Indywidualną akcję pomocnika Pogoni precyzyjnie wykończył Rafał Maćkowski i Pogoń wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Pięć minut później rywale strzelili kolejnego gola. Do bramki Lecha Poznań trafił Stanisław Wawrzynowicz.

Lechici zareagowali w najlepszy możliwy sposób i szybko odpowiedzieli na stracone bramki. W 73. minucie Marek Mróz strzelił kontaktowego gola, precyzyjnie uderzając zza szesnastki Pogoni Szczecin. Po chwili na strzał zdecydował się Klupś, jednak po raz drugi trafił w słupek. Gospodarze kolejny cios zadali w 77. minucie. Składną akcję swojego zespołu zakończył Gracjan Jaroch i podwyższył na 3:1. W 85. minucie arbiter podyktował rzut karny dla "Portowców" za faul Bartosza Mrozka na napastniku rywali. Bramkarz Kolejorza wybronił strzał Fabiana Pacha z jedenastu metrów, ale przy dobitce Arona Stasiaka był już bezradny.

Lech Poznań kolejne spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów rozegra w sobotę, 19 listopada o godzinie 12:00. Na stadionie we Wronkach podejmie Salos Szczecin.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 4:1 (0:0)

Bramki: Maćkowski (65.), Wawrzynowicz (70.), Jaroch (77.), Stasiak (85.) – Mróz (73.).

Lech Poznań: Bartosz Mrozek - Jan Andrzejewski, Serafin Szota, Filip Nawrocki, Szymon Zalewski (46. Marcin Maćkowiak) – Maciej Spychała, Michał Skóraś, Marcin Grabowski – Kacper Chodyna (46. Marek Mróz), Tymoteusz Klupś (75. Łukasz Adamczak), Kacper Friska (78. Szymon Piekarski).