2019-05-13 11:24 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Grali wypożyczeni lechici: dwie asysty Skórasia

W miniony weekend na boiskach zameldowało się niewielu wypożyczonych lechitów. Michał Skóraś (na zdjęciu) zanotował dwie asysty w szalonym meczu ze Stalą Mielec, a po raz drugi z rzędu w bramce Puszczy Niepołomice wystąpił Bartosz Przybysz.

33. kolejka Fortuna I ligi rozpoczęła się w Poznaniu od meczu Warty z GKS-em Katowice. W podstawowym składzie gości pojawił się Tymoteusz Puchacz, a na boisku przebywał do 65. minuty. Katowiczanie wygrali 1:0, dzięki czemu są bardzo bliscy utrzymania się w lidze. Hubert Sobol nie znalazł się w osiemnastce meczowej Warty. Po raz kolejny w podstawowym składzie Puszczy Niepołomice pojawił się Bartosz Przybysz, ale jego zespół przegrał 1:2 ze Stomilem Olsztyn. Miłosz Mleczko całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Hokejowym wynikiem zakończył się mecz między Stalą Mielec, a Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, ponieważ gospodarze wygrali 5:4. Przy dwóch bramkach gości asystował Michał Skóraś, a na placu gry przebywał do 65. minuty. Pełne spotkanie w barwach Odry Opole rozegrał Jakub Moder, ale jego zespół przegrał 1:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W zespole rezerw MŠK Żylina ponownie pojawił się Dawid Kurminowski, a na boisko wszedł w 70. minucie gry. Jego drużyna wygrała 3:1 z FK Pohronie. W meczach swoich zespołów nie wystąpili Bartosz Mrozek, Maciej Orłowski i Paweł Tomczyk, a Marek Mróz spotkanie swojej drużyny rozegrał awansem tydzień wcześniej.