2020-06-26 11:15 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Dawid Ławniczak na dłużej z Lechem

Pomocnik juniorów młodszych Lecha Poznań, Dawid Ławniczak podpisał w minionych dniach swoją pierwszą umowę z Kolejorzem. – Dawid od praktycznie początku przygody z piłką reprezentuje nasze barwy. Jego determinacja i chęć podnoszenia umiejętności skłoniła nas do zawiązania współpracy na kolejne lata - mówi dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Urodzony w 2005 roku zawodnik wychował się na poznańskim Dębcu, a pierwsze kroki w swojej przygodzie z piłką stawiał w Koperniku Poznań. Miał wtedy zaledwie cztery lata, ale regularnie trenował nie z rówieśnikami, a z trzy lata od siebie starszymi graczami. To jednak nie przeszkadzało mu brylować nawet na ich tle. Talent do futbolu przejawiał także w późniejszym czasie, jak chociażby w 2012 roku, kiedy ustrzelił hat-trick w meczu z… Lechem Poznań. - Trener Łukasz Chęciński wypatrzył mnie wtedy na turnieju w Suchym Lesie, a ja zdobyłem przeciwko Lechowi trzy bramki - opowiada Ławniczak.

Zainteresowanie piłką zawdzięcza tacie, który także poświęcał wiele czasu na zapewnienie swojemu synowi… odpowiedniego piłkarskiego wychowania. To on zaprowadził małego Dawida na Bułgarską po raz pierwszy, ale i wytrwale woził na zajęcia. Kiedy przyszedł jednak dwanaście miesięcy temu moment przeprowadzki do Wronek, rodzice byli na to przygotowani. - Moja rodzina zawsze mnie wspiera. Rodzice zdawali sobie sprawę z tego, że czeka mnie wyprowadzka z domu, więc nie było jakiegoś wielkiego rozpaczania. Najgorszy może był mój pierwszy dzień w nowym miejscu, ale później już wszystko poszło z górki i bardzo dobrze się tu czuję – mówi 15-latek.

Dobrych słów pod jego adresem nie szczędzi dyrektor sportowy akademii, Marcin Wróbel. - Dawid od praktycznie początku przygody z piłką reprezentuje nasze barwy. Jego determinacja i chęć podnoszenia umiejętności skłoniła nas do zawiązania współpracy na kolejne lata. Lubi zdobywać bramki, brać udział w akcjach ofensywnych, dlatego wierzymy, że w przyszłości doskonale odnajdzie się w każdej kategorii wiekowej, a finalnie będzie robił to w Poznaniu przy Bułgarskiej - charakteryzuje go jeden z szefów akademii.

Jesienią wraz z nowymi kolegami Ławniczak bezapelacyjnie wygrał grupę B Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Niebiesko-biali zwyciężyli trzynaście z czternastu spotkań, w wielu z nich dominując od pierwszej do ostatniej minuty. Dlatego też wejście w te rozgrywki nie stanowiło dla niego większych trudności. - Wiedzieliśmy, że jesteśmy mocną grupą, więc chcieliśmy to jak najbardziej wykorzystać i wygrać ligę. Spodziewałem się większej rywalizacji, ale to zasługa ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy wszyscy wraz z trenerami przez całą rundę. W grupie mieliśmy mocnych przeciwników, takich jak Pogoń Szczecin czy Lechia Gdańsk, ale nie byli na tym poziomie co my - nie kryje pomocnik.

Od przygotowań do nowego sezonu młody gracz będzie trenował już pod okiem trenera Bartosza Bochińskiego w drużynie juniorów młodszych. Pytany o najbliższe cele, ale i minione miesiące odpowiada krótkie. - Chciałbym podziękować całej drużynie za poprzedni sezon, lecimy dalej – podsumowuje z uśmiechem Ławniczak.

Następne mecze

Czwartek 01.10 godz.19:00
Royal Charleroi SC
vs |
Lech Poznań
Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij