2020-10-19 17:52 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

"Balon" posłuży młodym lechitom tej zimy

Po zakończeniu prac montażowych przy ulicy Bułgarskiej ponownie zawitała znajoma z poprzednich lat sylwetka hali pneumatycznej, czyli tzw. "balonu". Konstrukcja pozostanie nad jednym z boisk treningowych przez cały sezon zimowy i po raz kolejny usprawni w tym okresie funkcjonowanie młodzieżowych drużyn Lecha Poznań oraz pierwszego zespołu Kolejorza.

To już czwarty rok, kiedy na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią nastąpił montaż współfinansowej przez Ministerstwo Sportu i Kultury hali pneumatycznej. W założeniu ma ona na celu uniezależnić szkoleniowe działania kolejnych ekip niebiesko-białych od kaprysów pogody. Śnieg, deszcz, wiatr, ujemne temperatury - żadne warunki atmosferyczne nie będą straszne ani młodych lechitom przy okazji ich treningów oraz spotkań, ani podopiecznym trenera Dariusza Żurawia w przypadku, gdy to oni będą odbywać swoje zajęcia pod "balonem".

- Takie rozwiązanie potwierdziło w poprzednich latach swoją skuteczność. Mówimy tu o mocno obłożonym boisku, w końcu każdego tygodnia trenuje na nim osiem drużyn poznańskiej części naszej akademii. Z uwagi na niespotykaną wcześniej sytuację, czyli pandemię koronawirusa zaadaptowaliśmy się do nowych warunków. Nasi trenerzy przejdą specjalne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny, zmieniliśmy również nieco logistykę zajęć pod "balonem", będziemy starali się także przy tym umożliwić rodzicom obserwację meczów ich dzieci już w najbliższej przyszłości - mówi koordynator projektu, Hubert Nowacki z działu organizacji Akademii Lecha Poznań.

Pierwsze zajęcia grup juniorskich Lecha Poznań odbędą się już w poniedziałek. Jak długo będziemy oglądać charakterystyczną konstrukcję przy Bułgarskiej? Determinująca okaże się aura w początkowych miesiącach przyszłego roku. W teorii hala pneumatyczna może znajdować się nad boiskiem treningowym nawet do 180 dni. W poprzednich latach jednak jej demontaż następował z reguły o wiele szybciej.

Następne mecze

Sobota 08.05 godz.20:00
Wisła Kraków
vs |
Lech Poznań
Niedziela 16.05 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij