2020-12-05 15:57 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Wartościowy dzień dla gości Lech Conference

Lech Conference Online za nami! W niecodziennym, bo odbywającym się za pośrednictwem platformy playlive.net wydarzeniu wzięło udział ponad dwustu uczestników związanych z futbolem. Wysłuchali oni czterech prelekcji oraz aktywnie uczestniczyli w panelach dyskusyjnych z autorami wystąpień. - Możemy być zadowoleni z tej edycji naszej konferencji, tym bardziej, że odbyła się ona w trudnym dla nas wszystkich czasie spowodowanym ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Za rok jednak wszyscy liczymy, że uda się ją przeprowadzić już w tradycyjnej formie - mówi koordynator imprezy, Hubert Nowacki.

Jako pierwszy na scenie zameldował się wiceprezes do spraw sportowych niebiesko-białych, Piotr Rutkowski. Jeden z szefów Lecha opowiedział o strategii klubu piłkarskiego oraz zarządzania nim. Nie zabrakło konkretnych przykładów z życia Kolejorza z minionych lat, a także przybliżenia samych procesów decyzyjnych nawet na najwyższym jego szczeblu. Następnie odpowiedział on na pytania uczestników konferencji oraz dodatkowo przedstawił model funkcjonowania różnych obszarów klubu ze stolicy Wielkopolski.

Po nim swoje wystąpienia wygłosili trenerzy drużyn Akademii Lecha Poznań - Łukasz Chęciński, czyli szkoleniowiec ekipy do lat 13 oraz Bartosz Bochiński, który na co dzień pracuje z zespołem do lat 17. Obaj opisali mikrocykle poprzedzające spotkania ligowe swoich podopiecznych. Pierwszy z nich skupił się na aspekcie przejścia z piłki dziewięcioosobowej do jedenastoosobowej i postawił w swojej prelekcji na praktykę. Drugi natomiast chciał nie tylko przedstawić kolejne działania, jakie wykonują w tym czasie jego gracze, ale także zdradzić jak najwięcej samej "kuchni" im towarzyszącym. - Liczę na to, że nasi goście poczują się tak, jakby odbywali kilkudniowy staż w naszym zespole. Stąd zdecydowaliśmy się na między innymi nagrania z odpraw indywidualnych oraz drużynowych, a także pokazanie fragmentów naszych zajęć i korelacje między poszczególnymi jednostkami treningowymi - mówi trener juniorów młodszych, którzy zwyciężyli wszystkie swoje mecze w zakończonej części sezonu.

Autorem ostatniego wykładu był szkoleniowiec Dariusz Żuraw. Opiekun Kolejorza zajął się tematyką modelu budowania ataku na przykładzie swojej drużyny. Także i on postawił na połączenie teorii z praktyką. Można było więc dostrzec jak jego zawodnicy ćwiczą dane zagadnienie na codziennych zajęciach, a następnie wprowadzają dane rozwiązana w życie już podczas starć rozgrywkach ekstraklasy oraz Ligi Europy. W trakcie panelu dyskusyjnego oprócz kwestii taktycznych omówił on chociażby proces wejścia do jego zespołu wychowanków Akademii Lecha Poznań oraz wymagania, jakie są przed nimi stawiane w tym czasie.

Po ponad sześciogodzinnej konferencji zadowolenia z jej organizacji, a przede wszystkim możliwości podzielenia się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą nie krył koordynator całego projektu. - Każdego roku cieszymy się z tego, że nasi goście opuszczają nasze wydarzenie z poczuciem poszerzenia swojego warsztatu. Liczymy, że nie inaczej było i tym razem, tym bardziej, że przecież nie mogliśmy zorganizować Lech Conference w tradycyjnej formule. Mamy ogromną nadzieję, że już za rok spotkamy się wszyscy wspólnie i ponownie będziemy mieli okazję w bezpośredni sposób przeprowadzić dialog o piłce - zaznacza Hubert Nowacki.

Następne mecze

Sobota 17.04 godz.17:30
Raków Częstochowa
vs |
Lech Poznań
Wtorek 20.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij