2020-05-11 11:20 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Rezerwy ze zgodą na trening zespołowy

Drugi zespół Lecha Poznań otrzymał w poniedziałek rano zgodę od Polskiego Związku Piłki Nożnej na powrót do treningów w pełnym składzie osobowym, nieprzekraczającym dwudziestu pięciu uczestników. Niebiesko-biali zawdzięczają zielone światło Zespołowi Medycznemu PZPN-u, który przeanalizował wyniki przeprowadzonych w minionych dniach testów na obecność w organizmie przeciwciał anty-SARS-CoV-2.

W piątek piłkarze, członkowie sztabu szkoleniowego oraz osoby funkcyjne współpracujące z zespołem rezerw wzięły udział w badaniach. Część z łącznie czterdziestu dwóch ludzi została skierowana do dalszej diagnostyki wymazu dróg oddechowych. Kolejna tura dokładniejszych testów miała miejsce w sobotę oraz niedzielę i to pod koniec tego drugiego dnia okazało się, że wszyscy przebadani mogą cieszyć się z wyników ujemnych. To sprawiło, że Zespół Medyczny PZPN-u nie widział już dalszych przeciwskazań i dopuścił ekipę szkoleniowca Rafała Ulatowskiego do zajęć grupowych.

To oznacza, że od poniedziałku lechici mogą trenować w grupie liczącej maksymalnie dwudziestu pięciu ludzi. Poprzednim razem w tak licznym składzie osobowym spotkali się na murawie około 60 dni temu. Od momentu wybuchu epidemii SARS-CoV-2 wszyscy gracze byli zmuszeni bazować na treningach indywidualnych.

- Powrót do treningów drużynowych w połączeniu z wyznaczeniem wstępnego terminu wznowienia ligi są już oznakami pewnej normalności. Nam nie pozostało nic innego, jak najefektywniej przygotować się do kolejnych meczów ligowych. Jest co nadrabiać, bo za nami długa przerwa, ale mamy wystarczająco czasu, żeby doprowadzić się do niezłej dyspozycji do czasu spotkania z Garbarnią Kraków - twierdzi trener rezerw Kolejorza, Rafał Ulatowski.

Jego zespół wznowi walkę o punkty w dniach 30 maja - 6 czerwca. Dokładny termin powrotu drugiej ligi Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej poda w najbliższych dniach. Na ten moment zgodę na rozpoczęcie zajęć grupowych otrzymały trzy kluby: Widzew Łódź, Garbarnia Kraków i drugi zespół Kolejorza.

Następne mecze

Czwartek 01.10 godz.19:00
Royal Charleroi SC
vs |
Lech Poznań
Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij