2020-05-15 16:04 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Rezerwy trenują niemal w komplecie

Za nami kolejny, piąty już w tym tygodniu trening w pełnym składzie osobowym drużyny rezerw Lecha Poznań. Zespół prowadzony przez szkoleniowca Rafała Ulatowskiego odbywa zajęcia z udziałem niemal stuprocentowej frekwencji, a do zmagań w drugiej lidze powróci w środę, 3 czerwca.

W piątek na bocznym boisku na obiektach wronieckiej części Akademii Lecha Poznań na zajęciach niebiesko-białych zobaczyliśmy dwudziestu jeden piłkarzy. W ich grono weszło trzech graczy, którzy jeszcze do niedawna pracowali pod okiem trenera Huberta Wędzonki w ekipie juniorów starszych. Mowa o pomocniku Igorze Ławrynowiczu oraz obrońcach, Maksymilianie Tkoczu i Kacprze Wachowiaku. W gronie ćwiczących nie było tylko stopera, Filipa Nawrockiego, którego z gry wyklucza obecnie uraz barku. Na boisku zameldowali się za to w pełni zdrowi zawodnicy, którzy mniejszą lub większą część tego sezonu opuścili z powodu kontuzji, jak m.in. boczny obrońca Michał Zimmer czy pomocnik Łukasz Szramowski.

Lechici pracowali zarówno nad motoryką, jak i rozwojem umiejętności czysto piłkarskich. Zabraknąć nie mogło elementu rywalizacji podczas samych ćwiczeń oraz na zakończenie treningu. Wtedy to obejrzeliśmy wewnętrzną gierkę w wymiarze czasowym 2 x 15 minut. Ostatecznie o jej losach musiała rozstrzygnąć seria rzutów karnych, ponieważ sam krótki sparing skończył się remisem.

Od piątku znamy również dokładny termin pierwszego starcia rezerw Kolejorza o punkty w drugiej lidze. Będzie nim środa, 3 czerwca, kiedy to podopieczni szkoleniowca Rafała Ulatowskiego podejmą we Wronkach o godzinie 17:00 Garbarnię Kraków. Od tego momentu przyjdzie im stoczyć dwanaście pojedynków w 52 dni. Rozgrywki fazy zasadniczej dobiegną końca w sobotę, 25 lipca.

Następne mecze

Czwartek 01.10 godz.19:00
Royal Charleroi SC
vs |
Lech Poznań
Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij