2020-04-28 11:05 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Plan rezerw na najbliższe tygodnie

Od minionego czwartku bezwzględną izolację sportową przechodzą zawodnicy drugiej drużyny Lecha Poznań. W najbliższych tygodniach powrócą stopniowo do treningów, a zmagania w lidze wznowią na przełomie maja oraz czerwca. – To dla nas wszystkich jasny punkt na horyzoncie, zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby do tego czasu jak najlepiej się przygotować - mówi szkoleniowiec tej ekipy, Rafał Ulatowski.

W zeszły wtorek Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wydał komunikat odnośnie powrotu do rywalizacji m.in. w drugiej lidze. Z powodu epidemii koronawirusa ostatnie mecze tej klasy rozgrywkowej odbyły się w niedzielę, 8 marca. To oznacza, że przerwa od walki o punkty trwa już ponad 50 dni. Zgodnie z treścią komunikatu związku ma się ona jednak zakończyć w ostatni weekend maja albo pierwszy weekend czerwca.

Na razie piłkarze rezerw Kolejorza rozpoczęli pierwszy etat przed wznowieniem treningów – stanowi go bezwzględna, czternastodniowa izolacja. W jej trakcie lechici muszą codziennie wypełniać formularze oceny medycznej, które są następnie analizowane przez ekspertów z Komisji Medycznej PZPN. W okolicach poniedziałku, 4 maja planowane jest przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa u zawodników oraz członków sztabów klubów drugiej ligi. Kiedy potwierdzone zostaną wyniki negatywne, gracze będą mogli powrócić do zajęć w grupach kilkuosobowych, co ma się wydarzyć w okolicach 6 maja. Cztery dni później z kolei trenerzy będą już mieli do dyspozycji na treningu cały zespół i będą mogli z nim pracować w standardowych warunkach.

Tuż przed ponownym startem drugiej ligi piłkarzy, członków sztabów oraz sędziów czekają kolejne testy na obecność COVID-19. Później już rozegrane zostać mają pozostałe 12 kolejek ligowych, a ich dokończenie potrwa najpóźniej do soboty, 25 lipca. Jak zapatrują się na kalendarz nadchodzących tygodni niebiesko-biali?

- Z pewnością perspektywa wznowienia rozgrywek jest dla nas jasnym punktem, do którego zmierzamy i chcemy przygotować się jak najlepiej. Przestrzegamy wszelkich zaleceń, które otrzymaliśmy od związku, zawodnicy trenują indywidualnie, a my cierpliwie czekamy na możliwość pracy na boisku chociaż w grupach kilkuosobowych - mówi szkoleniowiec drugiego zespołu Lecha, Rafał Ulatowski.

Następne mecze

Czwartek 01.10 godz.19:00
Royal Charleroi SC
vs |
Lech Poznań
Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij