2020-05-08 11:33 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Druga drużyna już po testach

Piłkarze drugiej drużyny Lecha Poznań, członkowie jej sztabu szkoleniowego oraz osoby funkcyjne przy niej pracujące przeszli w piątek badania na obecność w organizmie przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Po analizie ich wyników Zespół Medyczny Polskiego Związku Piłki Nożnej wyda decyzję o powrocie niebiesko-białych do treningów zespołowych.

Dokładnie czterdzieści dwie osoby stawiły się w piątek na obiektach wronieckiej części Akademii Lecha Poznań, by wziąć udział w testach na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Wszystko odbyło się z zachowaniem odpowiedniej ostrożności, bezpiecznej odległości, obowiązkowej dezynfekcji i w pięciominutowych odstępach. Na dokładnie wyniki wszystkich przebadanym przyjdzie poczekać najpóźniej do soboty rano.

Na ich podstawie Zespół Medyczny Polskiego Związku Piłki Nożnej podejmie decyzję odnośnie rozpoczęcia zajęć w większych grupach. W ten sam dzień testy przeszły wszystkie kluby drugiej ligi, które również oczekiwać będą informacji co do terminu powrotu do treningów zespołowych. Te spodziewane są najpóźniej w poniedziałek. Dotychczas piłkarze z tej klasy rozgrywkowej mogli trenować jedynie indywidualnie.

Po raz ostatni niebiesko-biali rozegrali ligowe spotkanie w sobotę, 7 marca w Legionowie z Legionovią. Po dwudziestu dwóch kolejkach zespół szkoleniowca Rafała Ulatowskiego zajmuje z dorobkiem 28 punktów trzynaste miejsce w tabeli. Nad zajmującą zagrożoną spadkiem piętnastą lokatę Skrą Częstochowa mają trzy "oczka" zapasu. Jesli plan powrotu do rozgrywek tego szczebla się powiedzie, rezerwy wznowią walkę o punkty na przełomie maja i czerwca.

Następne mecze

Czwartek 01.10 godz.19:00
Royal Charleroi SC
vs |
Lech Poznań
Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij