Krystian Palacz

To zawodnik, który niebiesko-białą koszulkę zakłada już od ósmego roku życia. Od tej chwili przeszedł w Akademii Lecha Poznań wszystkie szczeble rozwoju, zaliczając regularne awanse do kolejnych ekip Kolejorza. Jesienią 2020 roku zadebiutował w seniorskim futbolu w rezerwach, a pod koniec rundy został zaproszony wraz z najbardziej wyróżniającymi się młodymi lechitami na treningi przy Bułgarskiej. Pojechał z drużyną trenera Dariusza Żurawia na obóz przygotowawczy do tureckiego Belek w styczniu 2021 roku i to po nim zapadła decyzja o włączeniu go do kadry pierwszego zespołu klubu ze stolicy Wielkopolski.

Urodzony: 2003-07-19 Poznań, Polska
Pozycja: Obrońca Numer: 17
Poprzednie kluby:

Wychowanek Akademii Lecha Poznań
Lech Poznań: 2021 - do dziś

- Krystian już imponuje pod względem motorycznym, ma też bardzo dobre dośrodkowanie. W niektórych meczach towarzyskich biegał na lewym skrzydle, ale docelowo chcemy, żeby zajął miejsce na lewej obronie – charakteryzuje Palacza dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

W pierwszej drużynie Lecha obrońca zadebiutował w przegranym spotkaniu z Wisłą Płock (0:1).

Kontrakt zawodnika obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij