2021-01-14 13:01 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Maksymilian Tkocz zagra w Podhalu

Maksymilian Tkocz spędzi najbliższe pół roku w występującym w trzeciej lidze Podhalu Nowy Targ. 18-letni obrońca udał się do klubu z Małopolski na zasadzie transferu czasowego. - Liczymy na regularną grę Maksa w seniorskiej piłce, w której zadebiutował jeszcze jesienią w naszych rezerwach. Mamy nadzieję, że w Podhalu nasz obrońca będzie w dalszym ciągu się rozwijał i wróci do nas jako lepszy zawodnik - mówi dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Urodzony w 2002 roku stoper trafił do wronieckiej części akademii dwa lata temu do ekipy juniorów starszych Kolejorza. Od początku minionego sezonu został włączony do drugiego zespołu niebiesko-białych, a swój premierowy występ na boiskach szczebla centralnego zanotował w grudniu przeciwko Chojniczance Chojnice. Znacznie częściej w minionych miesiącach rywalizował w najstarszej młodzieżowej drużynie Lecha, dla której łącznie zagrał dziewiętnaście razy.

Nadchodzące miesiące obrońca spędzi w zajmującym dziewiąte miejsce grupy czwartej trzeciej ligi Podhalu Nowy Targ. Tym samym otrzyma kolejne szanse, żeby zbierać cenne doświadczenie w dorosłym futbolu. - Chcemy, żeby Maks spędzał na boiskach trzeciej ligi jak najwięcej czasu, bo tylko w ten sposób będzie mógł w dalszy sposób rozwijać swoje umiejętności. Teoretycznie schodzi o jeden szczebel rozgrywkowy niżej, ale mamy nadzieję, że dzięki regularnej grze poczyni na wypożyczeniu spore postępy i stanie się lepszym zawodnikiem - komentuje dyrektor sportowy akademii.

Do tej pory Podhale zgromadziło w trwającej kampanii 31 punktów w 20 spotkaniach, szczególnie dobrze prezentując się na własnym terenie. Funkcję trenera w tym klubie pełni Marcin Zubek, natomiast najlepszym strzelcem jest autor jedenastu trafień, Damian Lepiarz. Swoje zmagania ligowe nowa drużyna Tkocza rozpocznie tej wiosny w ostatni weekend lutego w domowym meczu z Lewartem Lubartów.

Następne mecze

Piątek 26.02 godz.20:30
Warta Poznań
vs |
Lech Poznań
Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij