2018-03-24 16:05 Adrian Gałuszka , fot. Adam Ciereszko

Rezerwy na remis z Miedzią

Drugi zespół Lecha Poznań zremisował w sobotę w Zielonej Górze w meczu towarzyskim z rezerwami Miedzi Legnicy 1:1. Bramkę dla niebiesko-białych zdobył napastnik Krzysztof Kołodziej (na zdjęciu).

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła trafień żadnej z ekip. Mimo okazji stwarzanych pod obiema bramkami, żaden z golkiperów nie dał się pokonać w tym fragmencie starcia. W szeregach lechitów nie zobaczyliśmy w sobotę między innymi graczy, którzy otrzymali powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Gole padły za to w ostatnich nieco ponad dwudziestu minutach. Najpierw dobrze w wysokim pressingu popracował atakujący Lecha, Arkadiusz Kaczmarek, który przejął piłkę na połowie rywali. Następnie celnym dograniem obsłużył partnera z pierwszej linii, Kołodzieja, który nie miał już problemów z otwarciem wyniku meczu, strzelając bez przyjęcia. Na sześć minut przed końcem to jednak piłkarze Miedzi cieszyli się z wyrównania. Przeprowadzili oni składną akcję swoją prawą stroną, po której piłka powędrowała wzdłuż bramki zawodników trenera Ivana Djurdjevicia. Tam czekał już jeden z graczy rywali, który ustalił wynik spotkania.

- W dzisiejszym sparingu możliwość gry dostało kilku zawodników, którzy mieli ostatnio ku temu mniej okazji. W tym spotkaniu zarówno jedna, jak i druga strona miała swoje okazje. Cieszy nas to, że mieliśmy dziś kolejną szansę udoskonalenia naszego modelu gry – ocenił po końcowym gwizdku starcie z Miedzią szkoleniowiec rezerw, Ivan Djurdjević.

Miedź II Legnica – Lech II Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: (84) – Kołodziej (68)

Lech II Poznań: Leonid Ostachenko – Maciej Orłowski, Mateusz Skrzypczak, Filip Nawrocki (46. Jan Andrzejewski) – Szymon Zalewski, Dariusz Dudka (31. Eryk Kryg), Jakub Pawlicki, Łukasz Norkowski (46. Kacper Friska), Tomasz Kaczmarek – Hubert Sobol (46. Arkadiusz Kaczmarek), Michał Cywiński (46. Krzysztof Kołodziej)