Rekrutacja do Akademii Lecha Poznań

1. W jaki sposób rekrutujemy zawodników do Akademii Lecha Poznań?

Posiadamy sieć skautów, którzy obserwują wyróżniających się zawodników w spotkaniach lokalnych lig, ale także meczach kadr wojewódzkich i juniorskich reprezentacji Polski. Po obserwacji rekomendują oni danego gracza do działu rekrutacji Akademii. Cały czas monitorujemy najbardziej uzdolnionych piłkarzy z różnych oddziałów Lech Poznań Football Academy, w których trenują zawodnicy między czwartym, a dwunastym rokiem życia. Oni także mają szansę trafić do poznańskiej części Akademii Lecha Poznań, w której drużynach wychowujemy graczy od siódmego do piętnastego roku życia. Najstarsi lechici występują na co dzień we wronieckiej części akademii w czterech zespołach, w wieku od 14 do 19 lat.

2. Czy zawodnik wie, że jest obserwowany podczas swoich spotkań?

Z reguły młodzi piłkarze nie zdają sobie sprawy z tego, że są obserwowani w trakcie swoich meczów. Bierze się to z faktu, że nie chcemy nakładać na nich dodatkowej presji z tym związanej. Naszym celem jest obserwacja wyróżniających się graczy w warunkach meczowych w wielu spotkaniach. Dzięki temu sprawdzamy, czy jego poziom zaangażowania i motywacji stoi zawsze na poziomie predysponującym go do gry w Akademii Lecha Poznań. O zainteresowaniu z naszej strony informujemy w pierwszej kolejności trenera jego zespołu bądź rodziców samego zawodnika. Naturalnym jest, że im wyższy poziom rozgrywkowy, na którym występuje dany gracz, tym większa szansa, że jest on monitorowany przez naszych wysłanników.

3. Jakiego typu piłkarzy szukamy?

Przede wszystkim poszukujemy utalentowanych zawodników, którzy mają znaczący wpływ na losy spotkań swoich drużyn, potrafią dać jej pozytywny impuls, a przede wszystkim odznaczają się wysokimi umiejętnościami piłkarskimi. W pełni rozumiemy, że młody gracz charakteryzuje się nie tylko wieloma boiskowymi zaletami, ale także mankamentami. Te pierwsze chcemy w naszych szeregach docelowo jak najbardziej efektywnie rozwijać, natomiast wszelkie słabości w grze poszczególnych piłkarzy staramy się eliminować i zamieniać na ich siłę. Zawsze oceniamy, czy obserwowany zawodnik prezentuje wyższy potencjał, niż gracz w jego wieku znajdujący się już w kadrach naszych drużyn.

Kontakt: akademia@lechpoznan.pl

Następne mecze

Sobota 23.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Stal Mielec
Czwartek 28.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij