2017-09-20 18:28 Adrian Gałuszka , fot. Marcin Rajczak

Rezerwy gromią w Pucharze Polski

Rezerwy Lecha Poznań pokonały w trzeciej rundzie okręgowego Pucharu Polski Szturm Junikowo 12:0 (4:0). W środowym spotkaniu hat-trickiem popisał się pomocnik Marek Mróz, a po dwa razy bramkarza przeciwnika pokonywali Arkadiusz Kaczmarek, Michał Skóraś, Hubert Sobol oraz Tymoteusz Klupś.

Od pierwszego gwizdka sędziego lechici chcieli wybić przeciwnikom z głowy myśli o awansie do następnej rundy. W 5. minucie po rozpaczliwej interwencji jednego ze stoperów Szturmu gospodarze uchronili się jeszcze od straty bramki, ale już po blisko kwadransie gry lechici objęli prowadzenie za sprawą Arkadiusza Kaczmarka. Następne dwa trafienia były dziełem Michała Skórasia, który pewnie egzekwował rzuty karne. Pierwszy został podyktowany za zagranie ręką zawodnika z Junikowa, drugi za faul na aktywnym na prawej stronie Tomaszu Kaczmarku. Wynik pierwszej części gry na 4:0 ustalił w 31. minucie strzelec pierwszego goa, Arkadiusz Kaczmarek, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem Szturmu.

Po przerwie zawodnicy prowadzeni przez trenera Ivana Djurdjevica nie zwalniali tempa. W trakcie pierwszego kwadransu drugiej połowy do bramki przeciwników trafiali aż sześciokrotnie. Autorami goli byli Michał Cywiński, Hubert Sobol, Tymoteusz Klupś oraz Marek Mróz. Ten ostatni na przestrzeni piętnastu minut zapisał na swoim koncie hat-tricka. Przez ostatnie pół godziny lechici wykreowali sobie kolejne sytuacje do podwyższenia rezultatu, jednak nie zawsze byli skuteczni pod bramką gospodarzy. Swoje kolejne gole na koncie zapisali za to Klupś oraz Sobol, który w ostatniej akcji meczu sprytnym strzałem ustalił wynik środowego starcia.

W następnym spotkaniu zawodnicy drugiej drużyny Kolejorza zmierzą się z wygranym spotkania Orły Kruka Rogoźno - Nałęcz Ostroróg.

Szturm Junikowo – Lech II Poznań 0:12 (0:4)

Bramki: Kaczmarek A. (13., 31.), Skóraś (15. -karny, 26. -karny), Mróz (48., 57., 59.), Cywiński (55.), Sobol (58., 90.), Klupś (61., 75.)

Żółte kartki: Skóraś
Lech II Poznań: Bartosz Mrozek - Jan Andrzejewski (46. Szymon Zalewski), Maciej Orłowski, Wiktor Pleśnierowicz, Marcin Grabowski - Kacper Friska, Michał Skóraś (46. Tymoteusz Klupś), Michał Cywiński - Tomasz Kaczmarek (46. Łukasz Norkowski), Arkadiusz Kaczmarek (46. Hubert Sobol), Marek Mróz