2023-11-12 13:57 Lech Poznań , fot. Adam Jastrzębowski

Resovia lepsza od Kolejorza

W 10. kolejce Orlen 1. Ligi zawodniczki Lecha Poznań UAM przegrały na własnym stadionie z Resovią Rzeszów 1:2. Jedyną bramkę dla Niebiesko-Białych strzeliła Maja Kuleczka.

Przed tygodniem rozgrywki pierwszej ligi wróciły po przerwie reprezentacyjnej. Zanim nastąpiła pauza na mecze drużyn narodowych, zawodniczki trenerki Alicji Zając legitymowały się bilansem trzech porażek z rzędu. Sytuacja lechitek odmieniiła się jednak po tej przerwie. Najpierw Niebiesko-Białe odnotowały pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w lidze (2:1 z Ząbkovią Ząbki), po kilku dniach awansowały dalej w rozgrywkach Pucharu Polski (6:0 z WAP-em Włocławek), a w niedzielne południe postawiły się liderkom z Rzeszowa i po pierwszej połowie wydawało się, że osiągną korzystny rezultat w tym starciu.

Ten ostatni ligowy domowy mecz w tej rundzie od początku toczył się bowiem pod dyktando piłkarek Kolejorza. Zanim padł pierwszy gol w tym starciu, to swoje szanse miała m.in. Julia Przybył czy Martyna Nowaczyk. Wynik otworzyła jednak nasza stoperka, Maja Kuleczka, która świetnie odnalazła się w polu karnym po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Piłka, którą uderzyła nasza defensorka otarła się jeszcze o nogę jednej z rywalek i wpadła do bramki.

Kolejne minuty były już bardziej wyrównane, a im dłużej trwał ten pojedynek, tym częściej do głosu zaczęła dochodzić drużyna z Rzeszowa. Ataki gości przyniosły dla nich efekt krótko przed końcem pierwszej połowy meczu. Błąd defensywy Kolejorza został wykorzystany przez Nicolę Salawę, która z bliskiej odległości wpakowała piłkę do siatki.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla gospodarzy, które drugiego gola straciły już w… 12 sekundzie po wznowieniu gry. Jedna z przeciwniczek uderzyła zza pola karnego, a piłka tuż przy słupku wpadła do siatki. Lechitki próbowały odrobić straty bramkowe, ale niestety nie udało się zdobyć drugiej bramki i tym samym Niebiesko-Białe zanotowały szóstą porażkę w minionym sezonie.

Teraz przed Niebiesko-Białymi ostatni ligowy mecz w rundzie jesiennej. W niedzielę, 19 listopada o 12:00 lechitki udadzą się na najdalszy wyjazd w tym roku, bowiem dokładnie za tydzień zmierzą się z Trójka Staszkówka/Jelna.

Lech Poznań UAM - Resovia Rzeszów 1:2 (1:1)

Bramki: Kuleczka (15.) - Salawa (37.), (46.)

Lech Poznań UAM: Zuzanna Zajączkowska - Monika Poniedziałek, Julia Przybył, Zofia Porada, Alicja Piechocka, Zuzanna Sawicka, Dominika Kubka (71. Matylda Kościelak), Klaudia Wojtkowiak (85. Gabriela Wolska), Maja Kuleczka, Zofia Wojciechowska (63. Małgorzata Jurek), Martyna Nowaczyk (71. Martyna Lechna)