2019-09-06 14:05 Wiktoria Łabędzka , fot. Przemysław Szyszka

Pierwsze zwycięstwo w turnieju z lechitami w składzie

Krzysztof Bąkowski oraz Jerzy Tomal wystąpili w piątkowym meczu reprezentacji Polski do lat 17 biorącej udział w Pucharze Syrenki. W pierwszej odsłonie turnieju podopieczni selekcjonera Marcina Dorny wygrali z Gruzją 2:1. W kolejnym spotkaniu zmierzą się ze Szwajcarią.

Reprezentacja Polski U-17 wkroczyła w kluczowym fragment przygotowań do październikowych eliminacji Mistrzostw Europy 2020 w swojej kategorii wiekowej. W pierwszej rundzie Pucharu Syrenki zmierzyli się z Gruzją. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymało dwóch lechitów, bramkarz Krzysztof Bąkowski oraz obrońca Jerzy Tomal.

To goście lepiej rozpoczęli spotkanie i bardzo szybko, gdyż w 5. minucie, otworzyli jego wynik. Podopieczni trenera Marcina Dorny dali się zaskoczyć przeciwnikom po rzucie rożnym, a Krzysztof Bąkowski był bez szans. Pomimo tego gospodarze z każdą kolejną sekundą przejmowali inicjatywę. W ich akcjach brakowało jednak skuteczności. Po około pół godziny gry, Gruzini dali się zepchnąć na własną połowę, lecz do przerwy udało im się utrzymać korzystny rezultat. Na podwyższenie ich prowadzanie nie pozwolił bramkarz Lecha, który pewnie interweniował po jednym z wyprowadzonych kontrataków.

Po przerwie selekcjoner biało-czerwonych zdecydował się na zmianę ustawienia swojego zespołu. Druga odsłona spotkania przyniosła nam jeszcze większą ilość emocji niż pierwsza. Polacy rozpoczęli ją bardzo aktywnie. Gruzini wciąż pozostawali jednak czujni i próbowali wyprowadzać kontrataki. Po kilku z nich pewnie interweniował Bąkowski. Z każdą kolejną sekundą gra stawała się coraz intensywniejsza. Wreszcie w 70. minucie gospodarze wyrównali stan meczu. Piłkę do bramki skierował Radosław Cielemęcki. Chwilę później z boiska zrzedł Jerzy Tomal - drugi z lechitów, który znalazł się w podstawowym składzie.

Polacy grali bardzo ambitnie do ostatniego gwizdka sędziego. Ich postawa przyniosła skutek w postaci bramki Szymona Włodarczyka w ostatnich sekundach meczu, dającej im prowadzenie i możliwość walki o wyższą pozycję na koniec turnieju. W jego kolejnej rundzie zmierzą się ze Szwajcarią, która po zaciętym boju pokonała Norwegię 3:2.

Spotkanie Polska - Szwajcaria odbędzie się w niedzielę, 8 września o godzinie 16:30 w Sulejówku.

Polska - Gruzja 2:1 (0:1)

Bramki: Radosław Cielemęcki (70.), Szymon Włodarczyk (90.) - (5.)

Polska: Krzysztof Bąkowski - Daniel Hoyo-Kowalski (46. Radosław Cielemęcki), Filip Balcewicz, Ariel Mosór - Jerzy Tomal (76. Igor Maruszak), Mateusz Łęgowski, Kacper Smorgol (63. Szymon Włodarczyk), Kacper Kozłowski, Jakub Malec - Patryk Kusztal (63. Mateusz Musiałowski), Aleksander Buksa (76. Marcel Żurek)