2019-08-16 14:11 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

"Maki" gotowy na mecz z Arką

Ostatni weekend był bardzo pracowity dla skrzydłowego Kolejorza, Macieja Makuszewskiego. Oprócz 19 minut w pojedynku ze Śląskiem Wrocław, piłkarz zagrał jeszcze całe spotkanie w drugoligowych rezerwach. - Chciałem dać z siebie wszystko i zobaczyć jak wygląda moja forma. Myślę, że z meczu na mecz jest coraz lepiej - przyznaje zawodnik Lecha Poznań.

Podczas okresu przygotowawczego oraz początku ligowych zmagań Makuszewski zmagał się z kontuzjami, które uniemożliwiły mu odpowiednie przygotowanie do pierwszych spotkań w sezonie. - Zagrałem w tym sezonie około pięćdziesięciu minut. Miałem uraz i nie mogłem być w stu procentach gotowy. W piątek był mecz ze Śląskiem i już wtedy pomyślałem, że mógłbym wystąpić w meczu domowym rezerw. Było to dobre przetarcie - przyznał skrzydłowy.

O tym jak dobre było to przetarcie może powiedzieć trener Rafał Ulatowski, który komplementował grę Makuszewskiego po meczu ze Skrą Częstochowa. Sam zawodnik w tym spotkaniu dwa razy asystował przy bramkach kolegów: Karola Smajdora oraz Pawła Tupaja.

- Wybiegałem to 90 minut, powalczyłem. Nie ma żadnego problemu, że było to o dwie klasy rozgrywkowe niżej. Kiedy Lech Poznań gra na jakimkolwiek poziomie, wtedy każdy przeciwnik walczy jeszcze mocniej. Trzeba było zostawić trochę potu i wygrać - dodaje Makuszewski.

Dobry weekend skrzydłowego może zaprocentować większą liczbą minut w sobotnim spotkaniu przeciwko Arce Gdynia. Rywalizacja na skrzydłach poznańskiej drużyny zaczyna być bardzo zacięta. - Na skrzydłach jest kilku zawodników, którzy mogą dać tam odpowiedni poziom. Wielu chłopaków jest w dobrej formie. Trener daje każdemu szansę i wszyscy ją wykorzystują. Dla trenera Żurawia może być to pozytywny ból głowy - podsumowuje 29-latek.

Następne mecze

Czwartek 18.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
F91 Dudelange
Czwartek 25.08 godz.20:30
F91 Dudelange
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij