2022-07-18 12:26 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

Lechitki trenują przed startem ligi

Lech Poznań UAM wrócił do treningów i rozpoczął przygotowania przed zbliżającym się sezonem. Lechitki mają za sobą dwa mecze wewnętrzne, podczas których mogły sprawdzić się zawodniczki testowane. - Widzę tutaj kilka dziewczyn, które mogą być wzmocnieniem dla naszej drużyny, nawet niektóre mogą walczyć o pierwszy skład. Jestem dobrej myśli. Cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie drużyną, zespół też cieszy się, że znowu trenuje - mówi trenerka Alicja Zając.

Niebiesko-białe od poniedziałku rozpoczęły obóz dochodzeniowy. Piłkarki Kolejorza w międzyczasie rozegrają również swoje pierwsze sparingi. - Na pewno zwrócimy uwagę na motorykę i przygotowanie fizyczne, bo widać, że dziewczyny są jeszcze w formie "wakacyjnej". Widać która pracowała, a która nie, bo dostały rozpiski na ten okres wolnego. Skupimy się na pewno na aspektach indywidualnych, jeśli chodzi o taktykę, czyli zachowanie obrończyń, zachowanie pomocniczek, żeby przekazać dziewczynom detale i szczegóły, które poprawią naszą grę, a także dodadzą jakości - stwierdza trenerka Lecha Poznań UAM.

Wcześniej niż zawodniczki z pola do treningów wróciły bramkarki, które już od końca czerwca przygotowują się do nowego sezonu pod okiem trenera Jakuba Kluźniaka. - Skupiałyśmy się na aspektach motorycznych oraz nad naszą techniką. Nie miałam więc takiej przerwy, przez którą mogłam zatęsknić za piłkę i dzięki temu cały czas udaje mi się utrzymać swoją formę - opowiada golkiperka Zuzanna Zajączkowska.

W dwóch dotychczasowych meczach wewnętrznych brały udział zawodniczki, które chcą dołączyć do Lecha Poznań UAM i przyszły na treningi otwarte, o których pisaliśmy niedawno na naszej stronie internetowej. - Myślę, że był dobry poziom tych zajęć otwartych. Trenowałam z zawodniczkami, z którymi można rywalizować o miejsce w składzie, a tego brakowało mi w swoich rocznikach i kiedy występowałam w innych klubach. Cieszę się, że mogę tutaj być. Myślę, że w tym spotkaniach kontrolnych dobrze mi poszło, strzeliłam dwa gole, więc jestem z siebie zadowolona - mówi jedna z piłkarek testowanych.

Następne mecze

Piątek 27.01 godz.20:30
Stal Mielec
vs |
Lech Poznań
Środa 01.02 godz.20:30
Miedź Legnica
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij