2010-07-07 00:00 krzyż

Lech Poznań - Slavia Praga 0:2

W ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Austrii Lech Poznań przegrał ze Slavią Praga 0:2. Gole dla Czechów strzelili Stanislav Vlcek i Jakub Hora.

Spotkanie ze Slavią lechici rozpoczęli z dużym animuszem. W 3 minucie po strzale Stilica z rzutu wolnego Vaniak z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Czesi po raz pierwszy zagrozili bramce Kotorowskiego w 11 minucie, ale golkiper Lecha poradził sobie z uderzeniem głową Koubskiego. Cztery minuty później znów zaatakowali lechici. Stilić świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Wichniarka, którego strzał z ostrego kąta odbił Vaniak, a nadbiegający na dobitek Krivets w ostatniej chwili został uprzedzony przez obrońcę Slavii. W 28 minucie niezłą okazję miał Peszko. W polu karnym otrzymał nieco przypadkową piłkę od Krivtsa, ale z ostrego kąta uderzył niecelnie. Z czasem do głosu coraz częściej dochodzili Czesi i w 37 minucie objęli prowadzenie. Nieporozumienie Gancarczyka z Arboledą wykorzystał Cerny, który wpadł z piłką w pole karne odegrał ją do Vlcka, a ten nie dał szans Kotorowskiemu. Do przerwy 1:0 dla Slavii.

Drugą połowę podobnie jak pierwszą lepiej zaczęli poznaniacy. W 48 minucie z dystansu uderzał Kikut, jednak zdecydowanie zbyt słabo, aby zaskoczyć Jaakkolę. Strzału z dalszej odległości próbowali także Czesi, ale Jarolim także zrobił to zbyt anemicznie, żeby pokonać Burica. Lech najlepszą okazję do wyrównania miał w 61 minucie. Z lewej strony dośrodkował Henriquez, piłkę głową zgrał Kiełb, ta trafiła do Mikołajczaka, a ten będąc już w polu karnym uderzył nad poprzeczką. Identycznie jak w pierwszej części meczu tak i w drugiej wraz z upływem czasu coraz większą przewagę optyczną mieli piłkarze Slavii. Swoją dominację potwierdzili w 67 minucie. Jarolim precyzyjnie dośrodkował na głowę Hory, a ten z pięciu metrów dopełnił tylko formalności. W końcówce Czesi mogli jeszcze podwyższyć rezultat, ale Burić nie dał się zaskoczyć Hurce i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Slavii.

Lech Poznań - Slavia Praga 0:2 (0:1)

Bramki: 37. Vlcek, 67. Hora

Lech: Kotorowski (46. Burić) - Wojtkowiak, Bosacki (46. Kikut), Arboleda, Gancarczyk (46. Henriquez) - Bandrowski (46. Drygas), Injac - Peszko (46. Kiełb), Stilić (46. Wilk), Krivets - Wichniarek (46. Mikołajczak)

Slavia: Vaniak (46. Jaakkola) - Celustka, Koubsky, Trapp, Hubacek - Ragued (62. Dembele), Jarolim (85. Hurka) - Cerny (62. Janda), Kisel (62. Kores), Grajciar - Vlcek (46. Hora)