2018-08-16 21:58 Mateusz Jarmusz , fot. Przemek Szyszka

Lech Poznań - KRC Genk 1:2

W rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań przegrał z belgijskim KRC Genk 1:2 (0:2). Kolejorz żegna się z europejskimi pucharami w sezonie 2018/2019.

W pierwszych minutach spotkania przeważała drużyna Genku i najaktywniejszym zawodnikiem Lecha Poznań był Jasmin Burić. W tym czasie dobrze interweniował m.in. przy groźnych strzałach Samatty oraz Malinowskiego. W 13 minucie w końcu do głosu doszli piłkarze Lecha Poznań. Strzał zza pola karnego oddał Maciej Gajos, ale po rykoszecie od obrońcy przeszedł on obok bramki. Kilka minut później po dośrodkowaniu Amarala celnie główkował Vernon De Marco.

W 19 minucie Genk objął prowadzenie. Dokładne dośrodkowanie Ndongala na bramkę zamienił główkujący Samatta. Kilka minut później ponownie dobrze interweniował Jasmin Burić, który wygrał pojedynek sam na sam z Trossardem. Kolejorz odpowiedział dobrym strzałem głową Vujadinovicia, ale piłka zmierzająca w światło bramki została zablokowana przez obrońcę. Następnie drużyna trenera Clementa wykonywała rzut wolny tuż przy linii pola karnego, ale minimalnie przestrzelił Pozuelo. Chwilę później po strzale Kamila Jóźwiaka z problemami interweniował Vuković, a następnie niecelnie uderzał Christian Gytkjaer. Tuż przed przerwą Genk wykonywał rzut karny po faulu Jóźwiaka na Ndongali. Wynik meczu pewnym strzałem podwyższył Trossard.

W 50 minucie Lech zdobył kontaktową bramkę. Kolejorz wykonywał rzut wolny w okolicach pola karnego, po dośrodkowaniu w słupek główkował Vujadinović, a następnie do źle wybitej piłki dopadł Tomasz Cywka i soczystym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Genk. Chwilę później groźnie uderzał Tiba. Przez kolejne dwadzieścia minut gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Częściej próbował atakować Kolejorz, ale żadna z akcji nie zakończyła się celnym strzałem.

W 72 minucie ładną dwójkową akcję przeprowadzili Jóźwiak i De Marco, ale strzał tego pierwszego został zablokowany przez obrońcę. Kilka minut później groźny strzał Zhegrovy obronił Jasmin Burić. Do końca meczu żadna z drużyn nie stworzyła dogodnej sytuacji do strzelenia bramki i mecz zakończył się porażką Lecha. Do IV rundy eliminacji Ligi Europy awansowało KRC Genk, a Kolejorz żegna się z europejskimi pucharami w sezonie 2018/2019.

Lech Poznań - KRC Genk 1:2 (0:2)

Bramki: Tomasz Cywka (50') - Mbwana Samatta (19'), Leandro Trossard (45')

Żółte kartki: Kamil Jóźwiak (38') - Ruslan Malinowskiy (67')

Lech Poznań: Jasmin Burić - Rafał Janicki, Thomas Rogne (29' Maciej Orłowski), Nikola Vujadinović - Kamil Jóźwiak, Pedro Tiba, Tomasz Cywka, Vernon De Marco - Maciej Gajos (78' Darko Jevtić), Joao Amaral - Christian Gytkjaer (73' Paweł Tomczyk)

KRC Genk: Daniel Vuković - Joakim Maehle, Sebastien Dewaest, Joseph Aidoo, Jere Uronen - Ruslan Malinowskiy (74' Ibrahima Seck), Alejandro Pozuelo (60' Jakub Piotrowski), Sander Berge - Leandro Trossard (61' Edon Zhegrova), Mbwana Samatta, Dieumerci Ndongala