2019-10-22 09:42 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Grali wypożyczeni lechici: kolejna asysta Skórasia

Miniony weekend był dosyć udany dla wypożyczonych z Lecha Poznań piłkarzy. Kolejną asystę w ekstraklasie zaliczył Michał Skóraś, a już dziewiąte trafienie na swoim koncie zapisał Dawid Kurminowski.

Spotkanie 12. kolejki PKO Ekstraklasy między Rakowem Częstochowa a Śląskiem Wrocław odbyło się dopiero w poniedziałek. Michał Skóraś rozpoczął je na ławce rezerwowej gospodarzy, a na placu gry pojawił się dopiero w 82. minucie przy bezbramkowym remisie. W doliczonym czasie gry dośrodkował piłkę w pole karne i po wykończeniu akcji przez Piotra Malinowskiego Raków wygrał spotkanie rzutem na taśmę. Była to już trzecia ligowa asysta Skórasia, a do tego wcześniej dołożył jeszcze jedną w Pucharze Polski.

W rozgrywkach II ligi słowackiej pełen mecz rozegrał Dawid Kurminowski i miał on dla niego słodko-gorzki wydźwięk. Młody napastnik Lecha najpierw w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego, a następnie w drugich czterdziestu pięciu minutach strzelił kontaktowego gola, ale ostatecznie jego zespół przegrał 1:2 z MFK Tatran. Był to dziewiąty gol Kurminowskiego w tym sezonie.

W Fortuna I lidze Łukasz Norkowski rozegrał pełne 90 minut, a jego GKS 1962 Jastrzębie pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Natomiast Hubert Sobol po raz kolejny znalazł się poza kadrą meczową Odry Opole. W rozgrywkach II ligi Maciej Orłowski jako jedyny lechita rozegrał spotkanie w czasie przerwy reprezentacyjnej oraz w miniony weekend. Najpierw jego Górnik Łęczna zremisował z Olimpią Elbląg, a prawy obrońca przebywał na placu gry do 69. minuty, a następnie wygrali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 4:3, jednak Orłowski opuścił boisko już w pierwszej połowie, w momencie kiedy jego zespół przegrywał 0:2 i trener wprowadził dwie zmiany taktyczne.

Po wyjeździe na zgrupowanie reprezentacji U-20 do bramki GKS-u Katowice powrócił Bartosz Mrozek i zmierzył się w prestiżowym spotkaniu z Widzewem Łódź. Na boisku padł remis 1:1, a bramkarz wypożyczony z Lecha rozegrał oczywiście pełne spotkanie. Wiktor Pleśnierowicz po raz kolejny spędził cały mecz na ławce rezerwowych, a młodzieżowy zespół AS Roma pokonał na wyjeździe rówieśników z Neapolu.