2019-04-15 11:25 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Grali wypożyczeni lechici: debiuty Tomczyka i Sobola

Miniony weekend był udany dla wypożyczonych lechitów. Prawie wszyscy zameldowali się na boisku w meczach swoich zespołów, a debiuty zaliczyli Paweł Tomczyk oraz Hubert Sobol (na zdjęciu).

W 30. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice podejmował na własnym stadionie Koronę Kielce. W 85. minucie na boisku pojawił się Paweł Tomczyk, który w tym krótkim czasie zdobył swoją pierwszą bramkę w nowych barwach (pewne wykończenie sytuacji "sam na sam" z bramkarzem) oraz po faulu na nim podyktowany został rzut karny, którego nie wykorzystał jeden z jego kolegów.

W Fortuna I lidze byliśmy świadkami pojedynku między Puszczą Niepołomice i GKS-em Katowice. W pierwszych składach swoich zespołów pojawili się Miłosz Mleczko oraz Tymoteusz Puchacz. Obaj zawodnicy spędzili na placu gry 90 minut, a ostatecznie goście ze Śląska wygrali 2:1. Również pełne mecze rozegrali Jakub Moder w barwach Odry Opole (remis 2:2 ze Stomilem Olsztyn) oraz Marek Mróz w barwach GKS 1962 Jastrzębie (wygrana 1:0 ze Stalą Mielec). W miniony weekend debiutu w Warcie Poznań doczekał się Hubert Sobol, który wszedł na boisku w 78. minucie pojedynku między poznaniakami, a Rakowem Częstochowa. Półfinaliści Pucharu Polski wygrali 3:0 i pewnie zmierzają po awans do ekstraklasy.

W rozgrywkach II ligi ponownie pełne spotkania rozegrali Bartosz Mrozek (wygrana 4:2 z Siarką Tarnobrzeg) oraz Maciej Orłowski (remis 1:1 z Błękitnymi Stargard). W rezerwach MŠK Żylina wystąpił Dawid Kurminowski. Młody napastnik Lecha pojawił się na placu gry w 75. minucie meczu z FC Lokomotiv Koszyce. Tuż przed zakończeniem spotkania Kurminowski ustalił wynik starcia na 1:3 dla gości z Koszyc.

Poza osiemnastką meczową swojego zespołu znalazł się Michał Skóraś.