2018-11-05 09:03 Mateusz Jarmusz

Grali wypożyczeni lechici: bramka Skórasia

W minionym tygodniu wypożyczeni lechici występowali w meczach Pucharu Polski oraz ligowych. Do kolejnej rundy rozgrywek pucharowych awansowali Michał Skóraś (na zdjęciu) i Marek Mróz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza oraz Jakub Moder z Odrą Opole.

Spotkania w ramach Pucharu Polski były rozgrywane we wtorek oraz środę. Jakub Moder rozegrał pełne 90 minut w meczu z Polonią Środa Wielkopolska i po zwycięstwie 1:0 pomógł Odrze Opole w awansie. W tych rozgrywkach wystąpił również Tymoteusz Puchacz. Jego GKS Katowice mierzył się z Jagiellonią Białystok, a drużyna z Lotto Ekstaklasy gola na wagę awansu strzeliła dopiero w 120 minucie meczu. Puchacz pojawił się na boisku dopiero w 70 minucie tego pojedynku. Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał ekstraklasową Cracovię 2:0, jednak wypożyczeni lechici nie brali udziału w tym zwycięstwie. Michał Skóraś znalazł się poza osiemnastką meczową niecieczan, a Marek Mróz cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych

W weekend swoje spotkania rozgrywała Fortuna I liga. Miłosz Mleczko rozegrał kolejne 90 minut w bramce Puszczy Niepołomice i dzięki zwycięstwu 1:0 nad Garbarnią Kraków zaliczył już piąte czyste konto w tym sezonie. W podobnym wymiarze czasowym na boisku zaprezentował się Puchacz, którego GKS zremisował 2:2 z Bytovią Bytów.

Najlepiej ten weekend będzie wspominał Michał Skóraś, który zdobył bramkę dającą zwycięstwo Bruk-Betowi w wyjazdowym meczu z Wartą Poznań. Skóraś przebywał na boisku do 81 minuty, a Marek Mróz znalazł się poza osiemnastką meczową. Jakub Moder pojawił się na placu gry dopiero w 63 minucie spotkania pomiędzy ŁKS-em Łódź, a Odrą Opole. Zespół prowadzony przez trenera Mariusza Rumaka przegrał aż 1:5, a Moder na boisku pojawił się kiedy wynik meczu był praktycznie ustalony.

Jeszcze wyższej porażki doznała drużyna Dawida Kurminowskiego. Młody napastnik Lecha pojawił się na boisku w przerwie meczu, jednak nie pomógł swojemu zespołowi, który przegrał ze Slovanem Bratysława aż 0:6. Kolejne 90 minut w bramce Elany Toruń rozegrał Bartosz Mrozek. W spotkaniu II ligi, torunianie zremisowali 2:2 z Olimpią Elbląg.