2008-04-26 00:00 krzyż

Cracovia Kraków - Lech Poznań 3:2

W meczu 27.kolejki Orange Ekstraklasy Lecha Poznań przegrał na wyjeździe z Cracovią Kraków 2:3.
CRACOVIA - LECHBRAMKI CRACOVIALECH

23.Witkowski
45.Witkowski
45+1.Witkowski

17.Zając
79.Quinteros Sędziował: T.MikulskiWidzów: 4.500 (500 Lecha)ŻÓŁTE KARTKI CRACOVIALECHOlszewskiBosacki

11.Rengifo

WYDARZENIE: Witkowski x3 - Klasycznym hat-trickiem popisał się dziś napastnik Cracovii, Kamil Witkowski. Ten dzień należał do niego. Zachował koncentrację do ostatnich sekund pierwszej połowy i tuż przed przerwą wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Lechici do Krakowa jechali przełamać kolejną w tym sezonie passę. Na stadionie przy ulicy Kałuży poznaniacy nie wygrali od 25 lat i niestety poczekają na to przynajmniej jeszcze rok. Początkowo jednak wydawało się jednak, że i ta twierdza padnie pod naporem podopiecznych Franciszka Smudy.

Już w 17 minucie lechici wyszli bowiem na prowadzenie. Henry Quinteros zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, tam zza pleców obrońców wyskoczył Marcin Zając i precyzyjnym strzałem pokonał Sławomira Olszewskiego. Wydawało się, że dobrze grający lechici mają szansę pójść za ciosem, jednak stracony gol bardzo podrażnił piłkarzy Stefana Majewskiego, a do tego dziś w wybornej formie był Kamil Witkowski. Najpierw w 23 minucie piłki po dośrodkowaniu nie sięgnął Kotorowski i napastnik Cracovii doprowadził do wyrównania. Potem mecz był dość wyrównany i gdy wydawało się, że na przerwę zespoły zejdą remisując, dwa błędy popełniła poznańska defensywa, a Witkowski potrafił je wykorzystać. Najpierw 45 minucie strzałem z 16 metrów posłał piłkę w długi róg, a po chwili wykorzystał niefrasobliwość obrońców i w sytuacji sam na sam zdobył swoją trzecią bramkę.

Po przerwie lechici nie mając nic do stracenia ruszyli do frontalnych ataków. Już w przerwie na boisku pojawił się Piotr Reiss, a potem trener Smuda posłał w bój jeszcze Andersona Cueto i Przemysława Pitrego zwiększając tym samym siłę ataku i przechodząc na system gry trzema obrońcami. Lechici przeważali, stwarzali zagrożenie, ale przez długi okres nie potrafili znaleźć sposobu na Olszewskiego. Wreszcie w 79 minucie pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Henry Quinteros i posłał piłkę w samo okienko. Na więcej nie starczyło już niestety czasu, choć lechici próbowali wszelkich sposobów na zdobycie choćby punktu. W ataku swoich sił próbował nawet Bartosz Bosacki, ale trzy punkty zostały w Krakowie.