Bezbramkowym remisem zakończyły się derby Poznania w Centralnej Lidze Juniorów. Lechici utrzymali pierwsze miejsce w tabeli mając dwa punkty przewagi nad Pogonią Szczecin.
Bezbramkowym remisem zakończyły się derby Poznania w Centralnej Lidze Juniorów. Lechici utrzymali pierwsze miejsce w tabeli mając dwa punkty przewagi nad Pogonią Szczecin.
Pojedynek rozgrywany w słoneczne niedzielne południe miał dużo większą stawkę niż jedynie prestiż. Lechici pewni są już gry o medale, ale wciąż muszą punktować, by utrzymać pierwsze miejsce w tabeli i trafić na teoretycznie słabszego przeciwnika z grupy wschodniej. Dla Warty każdy punkt jest niezwykle cenny, bowiem walczy o utrzymanie, a rywale w ostatnich kolejkach również punktują .
Starcie na Wildzie było wyrównane. Obie ekipy stworzyły sobie kilka dogodnych okazji, jednak nie potrafiły ich zamienić na gole. Podział punktów dla lechitów nie jest satysfakcjonujący, ale sytuacja w tabeli wciąż pozostaje dobra. Kolejorz ma dwa punkty przewagi nad drugą Pogonią Szczecin a do rozegrania jeszcze mecz u siebie z Bałtykiem Koszalin oraz na wyjeździe z autsajderem rozgrywek, Arką Nowa Sól. Jeśli niebiesko-biali utrzymają pierwsze miejsce, w półfinale zmierzą się najpewniej z Legią Warszawa.
Warta Poznań – Lech Poznań 0:0Lech: Miłosz Mleczko - Tymoteusz Puchacz, Filip Nawrocki, Kacper Wojdak, Jan Andrzejewski, Jakub Moder, Kacper Friska (46. Benjamin Bednarz), Marek Mróz, Tomasz Kaczmarek (60. Kacper Chodyna), Maciej Kwasigroch (75. Jakub Zagórski), Dawid Kurminowski.