2017-01-13 11:22 Marcin Rajczak

Co słychać u juniorów młodszych?

Z coraz większą intensywnością juniorzy młodsi przygotowują się do rundy wiosennej sezonu 2016/17. - Rozpoczęliśmy już zajęcia na większym boisku w Szamotułach, gdzie stopniowo zwiększamy obciążenia treningowe - przyznaje szkoleniowiec Kolejorza, Bartosz Bochiński.

Niebiesko-biali rozpoczęli zajęcia po przerwie świąteczno-noworocznej w poprzednim tygodniu. Od tej pory lechici z treningu na trening mają zwiększane obciążenia w taki sposób, aby być w jak najlepszej dyspozycji już podczas pierwszego, wiosennego meczu ligowego. - Nasze przygotowania zbliżone są do tych, które przeprowadzamy w okresie startowym, chociaż w tym tygodniu jeszcze traktujemy zajęcia jako wprowadzające. Treningi obfitują w zadania techniczno-taktyczne oraz liczne działania indywidualne. Z czasem stopniowo zwiększamy ten balans w kierunku działań zespołowych, a co za tym idzie obciążenia też będą coraz większe - opowiada trener Bochiński.

Szkoleniowiec Kolejorza nie może skorzystać z dwóch podstawowych zawodników. Olaf Kobacki oraz Oskar Nowak potrzebują jeszcze kilku dni, aby wrócić do pełnej sprawności po urazach. - Olaf stopniowo zaczyna ćwiczyć po zabiegu przepukliny pachwiny. Obecnie rozpoczął treningi motoryczne i niedługo powinien być do mojej dyspozycji. Natomiast Oskar nabawił się lekkiego urazu podczas zajęć treningowych i potrzebuje kilku dni odpoczynku - przyznaje.

Podczas przerwy zimowej drużyna juniorów młodszych dokonała dwóch roszad kadrowych. Trener Lecha nie wyklucza kolejnych zmian. - Sebastian Jarosz został na stałe przesunięty do zespołu juniorów starszych, natomiast Filip Marchwiński będzie przygotowywać się z moją drużyną do rundy wiosennej - mówi. - Zamierzamy także przetestować wskazanego przeze mnie chłopaka z poznańskiej części Akademii Lecha Poznań. Są też zawodnicy spoza Kolejorza, których chciałbym sprawdzić podczas zimowego okresu przygotowawczego. Myślę, że przetestujemy maksymalnie pięciu graczy - dodaje Bochiński.

Lechici po raz pierwszy wybiegną na boisko 20 stycznia, kiedy to wezmą udział w międzynarodowym turnieju Keramik Cup w niemieckim Montabaut. Niebiesko-biali będą mieli okazję rywalizować z rówieśnikami m.in. z Wolverhampton, Bayeru Leverkusen czy Borussii Mönchengladbach. Tydzień później rozegrają mecz towarzyski z trampkarzami Kolejorza.

Następne mecze

Sobota 17.04 godz.17:30
Raków Częstochowa
vs |
Lech Poznań
Wtorek 20.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij