2021-04-20 23:31 Lech Poznań , fot. Adam Jastrzębowski

Wypowiedzi po meczu Lech - Lechia

Lech Poznań wygrał z Lechią Gdańsk 3:0. Tak to spotkanie skomentowali przedstawiciele Kolejorza.

MACIEJ SKORŻA (TRENER LECHA POZNAŃ):

- Spotkanie miało różne fazy, różne momenty naszej lepszej i gorszej gry, szczególnie w pierwszej połowie. Biorąc pod uwagę organizację gry, było to na niezłym poziomie, jednak jeśli chodzi o momenty kiedy Lechia przeważała i grała piłką, za dużo pozwalaliśmy zmieniać ciężar gry, nie odcinaliśmy dobrze i generalnie byliśmy zbyt spłaszczeni, przez co rywale dyktowali nam warunki, był to trudny moment dla nas. Na szczęście utrzymywaliśmy wtedy dyscyplinę taktyczną, to było dla mnie bardzo ważne - dużo pracy w środkowej strefie i na skrzydłach. Cała drużyna naprawdę fajnie i bardzo ciężko pracowała. Takie momenty będą, ale bardzo się cieszę, że potrafiliśmy z tego wyjść.

W drugiej połowie gra się otworzyła, wyszliśmy wyżej, udało się kreować sytuację. Bramki spowodowały, że drużyna nabrała lekkości, momentami mieli radość z gry. Bardzo mnie to cieszy, widać, że zawodnicy tego potrzebują. Byliśmy skuteczni, wygraliśmy z bardzo dobrze zorganizowaną drużyną i trochę optymizmu w nas się pojawiło.

JAKUB KAMIŃSKI (POMOCNIK LECHA POZNAŃ):

- Byliśmy dziś dobrze zorganizowani, a Lechia nam praktycznie nie zagroziła. Myślę, że rywale opadli po przerwie z sił, a my w większym stopniu dążyliśmy od nich do tego, żeby mecz wygrać. Przeciwnicy na początku próbowali nas wysoko naciskać, ale gdy udało nam się parę razy spod ich pressingu wyjść, stworzyły się dla nas cenne przestrzenie, które wykorzystaliśmy. Druga bramka zamknęła to spotkanie, dołożyliśmy trzecią i mieliśmy już wszystko pod kontrolą.

MICHAŁ SKÓRAŚ (POMOCNIK LECHA POZNAŃ):

- Musieliśmy w tym meczu pokazać, że umiemy przełożyć to, co ćwiczymy na treningach także na spotkania i myślę, że dzisiaj nam się to udało. Pokazaliśmy charakter, grę do końca, nie straciliśmy bramki, a strzeliliśmy trzy, co od dłuższego czasu nam się nie zdarzało. Przede wszystkim podobało mi się jednak to, jak wszyscy walczyli na boisku. Każdy dawał z siebie maksimum i wspierał kolegę z zespołu, gdy była taka potrzeba. Razem sprawiliśmy, że Lechia właściwie ani razu nam nie zagroziła.

Następne mecze

Sobota 08.05 godz.20:00
Wisła Kraków
vs |
Lech Poznań
Niedziela 16.05 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij