2020-10-05 14:38 Wiktoria Łabędzka , fot. Irek Dorożański

Premierowa bramka Kacharavy

Nika Kacharava w meczu 6. serii gier PKO Ekstraklasy zdobył premierową bramkę w Lechu Poznań, podwyższając prowadzenie z Piastem Gliwice (4:1). Gruzin obok swojego nazwiska może zatem zapisać nie tylko tytuł pierwszego reprezentanta swojego kraju w niebiesko-białych barwach, ale także strzelca. 

61 minut - tyle czasu wystarczyło Nika Kacharavie na zdobycie premierowej bramki w niebiesko-białych barwach. Gruzin dołączył do zespołu przed miesiącem, lecz w dotychczas rozegranych spotkaniach meldował się na murawie z ławki rezerwowych. Trzecie wejście 26-latka zaowocowało oczekiwaną przez snajpera zdobyczą. Starcie w Gliwicach zapowiadało się bardzo emocjonująco bowiem naprzeciw siebie stanęły dwie ekipy będące na przeciwległych biegunach: podrażniony Piast oraz będący na fali Lech. Zawodnicy trenera Dariusza Żurawia szybko przejęli kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń, schodząc do szatni z rezultatem 2:0. Po przerwie zdołali podwyższyć prowadzenie, a w role egzekutorów wcielili się rezerwowi: Filip Marchwiński oraz właśnie Kacharava, który pewnie wykorzystał rzut karny.

26-latek do siedmiu bramek w ekstraklasie w barwach Korony Kielce dorzucił zatem kolejną, tym razem dla Kolejorza. Dzięki temu zapisał się w historii nie tylko jako pierwszy gruziński zawodnik Lecha Poznań, ale także strzelec gola.

Następne mecze

Czwartek 03.12 godz.21:00
SL Benfica
vs |
Lech Poznań
Niedziela 06.12 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Podbeskidzie Bielsko - Biała

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij