2020-08-13 15:27 Wiktoria Łabędzka , fot. Wojciech Wloch

Dziennikarze typują: sezon 2020/21

Krótki okres przygotowawczy, zmiany w zespole oraz prognoza na nadchodzące miesiące - to tylko kilka z wątków poruszonych przez naszych mówców. O przewidywania na sezon 2020/21 zapytaliśmy przedstawicieli mediów.

Grzegorz Hałasik (Radio Poznań): "Oczekiwania kibiców zawsze są wysokie"

Generalnie trudno o prognozę przed rozpoczęciem sezonu, ponieważ nawet sam początek nie powinien być wyznacznikiem tego, co wydarzy się na koniec zmagań. Historie z poprzednich lat doskonale pokazują, że bywa z tym różnie, a dobry start szybko może się załamać. Sądzę, że Lech rozpocznie zmagania niejako z rozpędu, bo przerwa jest dość krótka, a dodatkowo w zespole nie doszło do większych zmian. Oczywiście zakładając, że zmiana Christiana Gytkjaera na Mikaela Ishaka czy rotacje w bramce okażą się 1:1, to przynajmniej w pierwszych tygodniach możemy spodziewać się poznaniaków w podobnej dyspozycji, jak jeszcze kilka tygodni temu.

Spodziewamy się jeszcze kilku zmian w kadrze. Zakończony sezon pokazał, że o ile pierwszy skład jest mocny, to gorzej bywa z wartością ławki rezerwowych. Odmienna sprawa to oczywiście oczekiwania, które wśród kibiców zawsze są wysokie. Skoro poprzednie rozgrywki zostały uznane za udane, liczę na to, że nikt nie potraktuje tego w kategoriach szczytu możliwości. Każdy zespół będzie miał gorszy moment, to nieuniknione. Ważne, aby Lech miał ich jak najmniej i żeby były jak najkrótsze.

Konrad Witkowski (Piłka Nożna): "Nie wystarczą same umiejętności"

Lech zawiesił sobie poprzeczkę wysoko. Skoro ubiegły sezon, określany jako przejściowy, przyniósł wicemistrzostwo, w kolejnych rozgrywkach trzeba oczekiwać od Kolejorza więcej. Pierwsze miejsce w ekstraklasie oraz finał Pucharu Polski - to cele, o które w nadchodzącej kampanii powinien walczyć poznański zespół. Jeśli chodzi o zmagania międzynarodowe, awans do fazy grupowej Ligi Europy byłby wielkim sukcesem. W tym przypadku nie wystarczą same umiejętności: droga jest długa i żeby ją pokonać, trzeba mieć sporo szczęścia w losowaniu.

Trudno w tej chwili wyrokować, czego można spodziewać się po Lechu. Trzeba wstrzymać się do zamknięcia okna transferowego - do tego momentu drużyna może się znacząco zmienić. Mocną stroną Kolejorza nadal powinni być wychowankowie, choć będzie im trudniej niż dotychczas. Kamiński, Moder i Puchacz już nie będą zaskoczeniem, rywale doskonale zdają sobie sprawę, na co ich stać. Liczę na to, że poziom utrzyma Pedro Tiba, który po przedłużeniu kontraktu nie musi zaprzątać sobie głowy kwestią najbliższej przyszłości. Największą zagadką jest dla mnie Mikael Ishak.

Jakub Ptak (TVP Sport): "Jeżeli taka sytuacja się utrzyma, będzie to działało na korzyść Lecha"

Ta krótka przerwa powinna pomóc poznaniakom, ponieważ sprawiła, że piłkarze nie zdążyli się rozregulować. Zważając na końcówkę poprzedniego sezonu, mam nadzieję, że zawodnicy Lecha "ruszą" na takim optymizmie. W kontekście europejskich pucharów - wyjątkowo grę rozpocznie będąc w rytmie ligowym, a te początki bywały dla niego trudne, szczególnie, że to od tych rozgrywek rozpoczynał zwykle zmagania. Teraz będzie miał tych meczów więcej, co powinno pomóc.

Sądze, że po Lechu można oczekiwać tego, co widzieliśmy pod koniec poprzedniego sezonu - gry ofensywnej, bardzo pozytywnej, walki do samego końca, również stawiania na młodych, polskich zawodników. Powinien być tą samą drużyną, szczególnie, że na tę chwilę nie zmienił się znacząco. Nie ma większych osłabieni, a jeżeli ktoś odszedł, właściwie przyszedł za niego zawodnik o podobnym, przynajmniej teoretycznie, potencjale. Dużą siłą poznaniaków może okazać się zgranie, bo zdołali utrzymać skład, choć oczywiście to okienko będzie nieco dłuższe niż zwykle. Jeżeli uda się utrzymać taką sytuację, będzie to działało tylko na korzyść.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij