Rafał Ulatowski

Szef Szkolenia w Akademii

– Będę monitorował pracę trenerów. Mam dbać o to, by trenerzy cały czas chcieli podnosić swoje kwalifikacje. Chcę być blisko najstarszych grup w akademii i rezerw. Chcę zobaczyć jak nasi trenerzy pracują. Chcę być kimś takim kto będzie też inspirował trenerów, by traktowali oni swój zawód nie jak obowiązek, a jako wielką przygodę – mówi szef szkolenia Akademii Lecha Poznań, Rafał Ulatowski.

Absolwent gdańskiego AWF-u swoją karierę piłkarską rozpoczął w ŁKS-ie Łódź, a następnie kontynuował ją w Bałtyku Gdynia, Leiknir Fáskrúðsfirði i Þróttur Reykjavík. Swoich sił w roli trenera Rafał Ulatowski spróbował jeszcze gdy występował w łódzkim klubie. Następnie był asystentem w Lechu Poznań i Zagłębiu Lubin, z którym świętował zdobycie Mistrzostwa Polski. Samodzielną pracę w roli szkoleniowca rozpoczął w 2007 roku, obejmując zespół „Miedziowych”.

W 2008 roku Ulatowski został asystentem Leo Benhakkera w reprezentacji Polski, walczącej o awans do Mistrzostw Świata w RPA. Następnie trenował GKS Bełchatów, Cracovię Kraków, Lechię Gdańsk, Miedź Legnica i ponownie drużynę z Bełchatowa. – Zależy nam na tym, by doświadczenie i wiedza Rafała Ulatowskiego służyły trenerom młodzieżowym. Chcemy ich zachęcić do kreatywnego podejścia do zawodu, a nowy szef szkolenia ma dawać im świeże spojrzenie na ich pracę – powiedział wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski.

Rafał Ulatowski w Akademii Lecha Poznań pełni funkcję szefa szkolenia. Jego głównymi obowiązkami jest koordynowanie i motywowanie trenerów do jeszcze lepszej pracy ze swoimi podopiecznymi.

Następne mecze

Niedziela 16.05 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij