Michał Chamera

Trener Michał Chamera dołączył do Kolejorza przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020. - Przed wyborem nowego trenera zebraliśmy sporo opinii o różnych kandydatach i najbardziej spodobała nam się właśnie kandydatura Michała Chamery. Zdecydowaliśmy się na szkoleniowca, który będzie miał dobry kontakt z naszą dosyć młodą trójką bramkarzy. Ważne dla nas jest także doświadczenie międzynarodowe, co będzie pomocne przy pracy z Mickey van der Hartem – podsumowuje dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Podczas kariery zawodniczej trener Chamera związany był głównie z klubami nadmorskimi. W 2005 roku wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej z Arką Gdynia, a następnie po sześciu miesiącach zdecydował się na transfer do Polonii Warszawa. Jego jedynym zagranicznym epizodem w bramkarskiej karierze było duńskie Brabrand IF. Piłkarską karierę zakończył dosyć szybko, ponieważ już w wieku trzydziestu lat. - Stwierdziłem, że zawodnikiem w Chelsea już nie będę, ale trenerem mogę zostać – mówi trener bramkarzy Kolejorza.

Rozpoczynając pracę jako szkoleniowiec powrócił do Arki w roli koordynatora ds. szkolenia bramkarzy w rezerwach i grupach młodzieżowych. Następnie skorzystał z możliwości zdobycia zagranicznego doświadczenia i wyjechał szkolić golkiperów w katarskim Muaither S.C. Dzięki międzynarodowemu obyciu, po powrocie do Polski i roku pracy w Bytovii Bytów, otrzymał propozycję przygotowania bramkarzy poznańskiego Lecha. Swobodna komunikacja w obcym języku jest atutem w pracy z nowym nabytkiem Mickey van der Hartem.

Trener posiada licencję UEFA Goalkeeper, czyli najwyższe wykształcenie w jego obszarze pracy, a oprócz tego cały czas się dokształca. Aktualnie jest w trakcie obrony doktoratu na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij