2021-01-28 15:15 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Piętnaście lat współpracy Lecha oraz kliniki Rehasport

Przedtransferowe badania medyczne, opieka w trakcie meczów, zabiegi operacyjne w razie kontuzji oraz pełna rehabilitacja w trakcie powrotu do zdrowia - na to mogą liczyć piłkarze Lecha Poznań ze strony specjalistów kliniki Rehasport. Od blisko 15 lat jest ona partnerem medycznym Kolejorza, a niewiele krócej - klubowej Akademii.

Kibice są ciekawi, kiedy dany zawodnik wróci do pełni sił po operacji. Te często odbywają się w poznańskim szpitalu Rehasport. A w klinice Rehasport odbywa się proces rehabilitacji. To ciężka praca, której końcowym efektem jest powrót do pełnego treningu z resztą zespołu. - Przypadki mogą być różne, ale z większością zawodników pracujemy pięć, sześć dni w tygodniu, czasem dwa razy dziennie. To wiele godzin ciężkiego wysiłku, tak dla zawodnika, jak i fizjoterapeuty - mówi Agnieszka Prusińska, fizjoterapeutka Rehasport, która zwykle pracuje z kontuzjowanymi piłkarzami niebiesko-białych. Oprócz niej w działania z piłkarza zaangażowanych jest jeszcze kilku fizjoterapeutów oraz trener przygotowania motorycznego. - Końcowy etap przeważnie wykonują już rehabilitanci i trenerzy przygotowania fizycznego z klubu, choć wciąż konsultując się z nami. Bardzo cenię sobie współpracę z Karolem Kikutem oraz Andrzejem Kasprzakiem. Zawodnik wraca jeszcze do nas na ostateczne testy i Biomechaniczną Ocenę Funkcjonalną. Musimy wiedzieć, czy zawodnicy są już przygotowani do podjęcia normalnego treningu - podkreśla Prusińska.

Wspomniana praca odbywa się w placówce Rehasport, która znajduje się pod Trybuną Edmunda Białasa na stadionie. Tam gracze mają też do dyspozycji nowoczesne systemy wspomagania pracy rehabilitantów, a także bieżnię antygrawitacyjną Alter-G. Ten sprzęt jest też wykorzystywany przy okazji przeprowadzania testów dla nowych zawodników. - Dostajemy sygnał z klubu, że chce sprawdzić zdrowie piłkarza przed podpisaniem kontraktu i musimy się do tego przygotować. Wyniki przekazujemy jeszcze tego samego dnia - mówi Jakub Puchalski, dyrektor Działu Sport w klinice. Dodatkowo dwaj lekarze stale wspierają pracę sztabu medycznego klubu, kierowanego przez profesora Krzysztofa Pawlaczyka. Jeśli jest potrzeba, lechici korzystają z diagnostyki w Rehasport przy ulicy Góreckiej - badania RTG, USG bądź rezonansem magnetycznym. Na wsparcie mogą też liczyć młodzi piłkarze Lecha, którzy trenują w Akademii we Wronkach. W razie potrzeby do ich dyspozycji jest również psycholog oraz dietetyk.

Klinika Rehasport, także dzięki swojej bliskiej współpracy z Lechem Poznań oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej, jako pierwsza w Polsce otrzymała najwyższy certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej - FIFA Medical Centre of Excellence. - Od początku nasza historia jest związana z Lechem, nasze działania się łączą, zaś jednym z kryteriów przyznania akredytacji była opieka medyczna nad klubem piłkarskim - mówił wówczas prezes Rehasport dr Witold Dudziński.

Następne mecze

Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań
Niedziela 14.03 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij