2020-04-21 20:14 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Około 50 tysięcy złotych dla wielkopolskich szpitali!

Fani Lecha Poznań raz jeszcze pokazali, że są niesamowici! W zaledwie pięć dni zamówili ponad 10 tysięcy maseczek, co oznacza, że na konto Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz trafi około 50 tysięcy złotych! Te pieniądze zostaną przeznaczone na zakup  najpotrzebniejszych artykułów dla wielkopolskich szpitali. Dziękujemy!

Kibice poznańskiego klubu wielokrotnie pokazywali swoją chęć niesienia pomocy na rzecz lokalnej społeczności. Teraz to wsparcie jest wyjątkowo istotne, bo dotyczy osób, które na co dzień narażają siebie, walcząc o zdrowie innych. Kilka dni temu zaproponowaliśmy kupno niebiesko-białych maseczek z herbem klubu, a całkowity zysk postanowiliśmy przeznaczyć dla SKK, które od początku epidemii koronawirusa wspiera wielkopolskie placówki medyczne.

Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Cel, jaki sobie założyliśmy, został osiągnięty po zaledwie pięciu dniach! W tym momencie zamówione zostały dokładnie 10 134 maseczki. Niemal wszystkie sprzedawały się w "dwupakach", które kosztowały 29,9 zł. Ostatecznie zatem zysk z każdej maseczki po odjęciu kosztów produkcji wynosił około pięciu złotych za sztukę. I to oznacza, że na konto stowarzyszenia kibiców trafi kwota około 50 tysięcy złotych! Kibole przeznaczą te pieniądze na zakup najpotrzebniejszych artykułów dla wielkopolskich szpitali.

- Dokładną kwotę będziemy w stanie podać w ciągu kilku najbliższych dni, kiedy wszystkie transakcje, które jeszcze wiszą w systemie, zostaną potwierdzone przelewami. I tak jednak możemy powiedzieć o wielkim sukcesie akcji, bo nasza pomoc będzie mieć bardzo wymierny efekt w postaci sprzętu dla medyków - mówi Marcin Wierzejewski, dyrektor działu handlu Lecha Poznań.

W sumie produkcją maseczek zajmują się cztery szwalnie. Zapakowanie ich i wysłanie tak dużej liczby to duże wyzwanie logistyczne. Prosimy więc o cierpliwość, zapewniamy, że do każdego ten zamówiony produkt trafi. - Bardzo dziękujemy kibicom za tak ogromne zaangażowanie w pomoc. Zainteresowanie zakupem maseczek było wręcz niesamowite. Dość powiedzieć, że nasz sklep w ostatnich dniach zamienił się w "centrum maseczkowe" - uśmiecha się rzecznik prasowy Kolejorza, Maciej Henszel. - Ponieważ osiągnęliśmy już założony na początku cel, to podsumowujemy akcję. Wstrzymujemy w tym momencie również zamówienia, ponieważ logistycznie nie bylibyśmy w stanie podołać realizacji. Zwłaszcza że jeszcze przez kilka najbliższych dni będziemy realizować wysyłkę zamówionych maseczek. Cztery szwalnie pracują nad tym, żeby produkty mogły do naszych kibiców trafić jak najszybciej - dodaje.

- Jesteśmy mile zaskoczeni zaangażowaniem kibiców Kolejorza we wspólną akcję. Nie sądziliśmy, że maseczki spotkają się z tak wielkim zainteresowaniem. W imieniu pracowników wielkopolskich szpitali dziękuję klubowi, dziękuję naszym kibicom, którzy po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć. Walka z koronawirusem ciągle się toczy - wierzymy, że lada moment będziemy mieli okazję spotkać się na stadionie i wspólnie poprowadzić - tym razem Lecha - do zwycięstwa! - przyznaje Marcin Kawka, szef Stowarzyszenia Kibiców Kolejorza.

Informacje nt. wysyłki maseczek

Wysyłka wystartowała zgodnie z planem w miniony piątek (17 kwietnia). Pierwszych 1 000 zamówień trafiło wtedy do swoich właścicieli, kolejne są dostarczane sukcesywnie od poniedziałkowego poranka. Teraz już można szacować, że kilka tysięcy maseczek zostało przekazane w ręce kurierów, którzy rozwożą je do kibiców Lecha.

Dodajmy, że wysyłki realizowane są według kolejności składanych zamówień, zgodnie z informacją przy produkcie. Gdy tylko kurier odbierze z magazynu zamówienie, zostaniecie poinformowani o tym mailowo, później otrzymacie również informacje dotyczące dostawy już bezpośrednio od firmy kurierskiej. Data realizacji była podawana również w momencie, kiedy składali państwo zamówienia w naszym sklepie.

Prosimy o kontakt z e-sklepem - zarówno telefoniczny jak i mailowy - tylko w pilnych sprawach.

Maseczki jeszcze wrócą! Będą nowe wzory

Wiele wskazuje na to, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej będzie obowiązywał jeszcze dosyć długo, możliwe że przez kilkanaście miesięcy. Dlatego jako klub chcemy kibicom dać możliwość robienia tego w niebiesko-białych barwach. Stąd za kilka dni, po zrealizowaniu zamówień, do sprzedaży trafią kolejne, nowe wzory maseczek, które zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich kibicach Kolejorza. Prosimy śledzić nasze konta w kanałach społecznościowych.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij