2014-06-11 00:00 Bartosz Aleksandrowicz / fot. Wiktor Bednarek

Mistrz wiedzy o sporcie wyłoniony

W szkole podstawowej w Plewiskach odbył się finał X Olimpiady Wiedzy Sportowej dedykowanej Kazimierzowi Górskiemu oraz postaciom KKS Lech Poznań. Z pytaniami mierzyło się najlepszych dziesięciu z ponad siedmiuset uczniów, którzy wzięli udział w eliminacjach. Zwyciężył reprezentnant gospodarzy, Marcin Maliński.

W szkole podstawowej w Plewiskach odbył się finał X Olimpiady Wiedzy Sportowej dedykowanej Kazimierzowi Górskiemu oraz postaciom KKS Lech Poznań. Z pytaniami mierzyło się najlepszych dziesięciu z ponad siedmiuset uczniów, którzy wzięli udział w eliminacjach. Zwyciężył reprezentant gospodarzy, Marcin Maliński.

Jubileusz z rozmachem

W jubileuszowych zmaganiach z wiedzy o sporcie wzięła udział rekordowa liczba ponad siedmiuset uczniów z całej Wielkopolski. Przeprowadzone w lutym eliminacje pozwoliły na wyłonienie najlepszej dziesiątki, która spotkała się w Plewiskach. Finał, jak na igrzyska przystało, miał iście olimpijską oprawę - było odsłonięcie flagi olimpijskiej, występy artystyczne i wielu znakomitych gości, ludzi sportu związanych także z Lechem. Młodym omnibusom kibicowali między innymi byli koszykarze, Ilona Mądra i Wojciech Ziółkowski oraz oczywiście piłkarze, między innymi Andrzej Karbowiak, Włodzimierz Wojciechowski i Marcin Drajer.

Gospodarz najlepszy

Finał podzielony został na trzy rundy. W pierwszej uczestnicy zmagali się z zagadkami dźwiękowymi z radiowego archiwum. Do drugiej przeszła siódemka zawodników, którzy następnie odpowiadali na pytania podzielone na siedem kategorii. W ostatniej pozostało już tylko pięciu uczniów. Ogrom ich wiedzy i znajomość odpowiedzi praktycznie na wszystkie pytania sprawił, że jury długo debatowało nad wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie zwyciężył uczeń szkoły z Plewisk, Marcin Maliński minimalnie wyprzedzając Annę Pietrzak z SP Tarnowo Podgórne oraz Jakuba Żytlińskiego z SP Komorniki.

Dekoracja przy Bułgarskiej

Finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez klub. Najlepsi staną na podium i otrzymają medale w przerwie jednego ze spotkań Kolejorza na INEA Stadionie w trakcie rundy jesiennej. Pozostałe będą mogli obejrzeć z trybun dzięki karnetom, do puli nagród trafiły Wyglancowany, Akuratny i Z Knyfem (sprawdź wszystkie rodzaje karnetów).

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij