2014-09-18 00:00 SKLP

Lech Pils zasponsoruje oprawę meczu Kolejorza

Należąca do Kompanii Piwowrskiej marka Lech Pils, która od lipca br. jest sponsorem głównym Lecha Poznań, teraz jeszcze mocniej zwiąże się z klubem i jego fanami. 18 września Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań zawarło z Kompanią porozumienie, na mocy którego w zamian za zebrane kapsle sfinansowana zostanie oprawa meczu.

Należąca do Kompanii Piwowrskiej marka Lech Pils, która od lipca br. jest sponsorem głównym Lecha Poznań, teraz jeszcze mocniej zwiąże się z klubem i jego fanami. 18 września Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań zawarło z Kompanią porozumienie, na mocy którego w zamian za zebrane kapsle sfinansowana zostanie oprawa meczu.

W odpowiedzi na oczekiwania kibiców Kolejorza, aby sponsor główny klubu prowadził aktywności dla nich i razem z nimi, Kompania Piwowarska podpisała umowę ze Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań. Zgodnie z jej zapisami KP przekaże 25 tys. złotych na oprawę meczową jednego ze spotkań. Aby jednak kibice mogli cieszyć się z oprawy, muszą najpierw zebrać 600 kg kapsli Pilsa.

– Podpisując umowę sponsoringową z Lechem Poznań 2 miesiące temu, obiecaliśmy, że jeszcze bardziej zaangażujemy się w działalność klubu i jego kibiców. Start akcji „Oprawa na Lecha” jest tego najlepszym dowodem – mówi Robert Wesoły, do niedawna dyrektor sprzedaży Regionu Zachód w KP. Zaś Michał Nowicki, który zastąpił go na tym stanowisku, dodał:

- Wierzymy, że od teraz nasza współpraca nabierze jeszcze większego rozmachu. W końcu w Wielkopolsce sukces odnosi się zespołowo. Dlatego Lech Pils razem z kibicami przygotuje oprawę wybranego meczu na Bułgarskiej, godną naszego regionu.

W akcji biorą udział łącznie 32 fankluby i sekcje KKS Lech Poznań z całego regionu. Na terenie przypisanym do każdego z nich wybrano 5 sklepów, w których prowadzona będzie zbiórka kapsli do specjalnych urn. Będzie je można znaleźć nie tylko w punktach sprzedaży w samym Poznaniu, ale także m.in. w Gnieźnie, Pobiedziskach, Śremie, Środzie Wielkopolskiej czy Lesznie. Ponadto każdy fanklub otrzyma dwie tuby, do których jego członkowie będą mogli wrzucać swoje kapsle. Dzięki temu będzie można wyłonić najbardziej aktywną organizację kibiców – otrzyma ona od Lecha Pilsa dodatkowe 5 tys. zł na bieżącą działalność.

Urny pojawią się także przy wejściach na INEA Stadion – każda z nich pomieści 200 tys. kapsli. Inauguracja akcji nastąpi 20 września, podczas meczu Kolejorza z Zawiszą, i potrwa aż do momentu osiągnięcia zaplanowanego poziomu zbiórki.

– Jesteśmy dumni, że wspólnie z KP i KKS Lech Poznań tworzymy akcję, dzięki której piłkarzom Lecha Poznań będzie towarzyszyć tak spektakularna oprawa. Przygotowanie oprawy to dowód na to, jak zgrani i silni są kibicie oraz jak duże jest ich wsparcie i duma z zespołu. Jesteśmy przekonani, że podczas meczu zaskoczymy wszystkich – zapewnia prezes SKLP Piotr Ciesielski. – Chcemy gorąco zachęcić wszystkich kibiców, by już na najbliższy mecz przynieśli do urn na stadionie kapsle Pilsa – dodaje.

Zbiórka 600 kg kapsli to największy jak dotąd projekt z udziałem kibiców i sponsora na Bułgarskiej. Platformą do komunikacji akcji jest strona oprawanalecha.pl. Będzie można znaleźć na niej nie tylko informacje o zbiórce, klubie i sponsorze, ale także listę sklepów, w których znajdują się urny oraz ranking fanklubów. Aplikacja na stronie umożliwi polecanie akcji znajomym, zaś co dwa tygodnie będzie publikowany raport ze zbiórki.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij