2014-01-11 00:00 Justyna Gdowska

Fińskie ślizgi przy Bułgarskiej

Wprowadzenie

Poznaniacy, którzy w sobotnie popołudnie skorzystali z zaproszenia na Ligawę przy Bułgarskiej, uczyli się jazdy na łyżwach razem z Kasprem Hamalainenem. Ci, którzy woleli nie wchodzić na lód, bliżej poznali nowego obrońcę Kolejorza, Paulusa Arajuuriego.

Pochodzący z Finlandii zawodnicy jazdy na łyżwach uczyli się od najmłodszych lat. - Pierwszy raz byłem na lodowisku w wieku 4-5 lat, potem w szkole regularnie graliśmy w hokeja na lodzie. W Finlandii każde dziecko jeździ na łyżwach i jest to nasz sport nr 1 - powiedział Kasper Hamalainen.

Na Ligawie przy Bułgarskiej Kasper najpierw prezentował jak prowadzić krążek, a później z najmłodszymi łyżwiarzami jeździł wężykiem wokół lodowiska. Wzbudzał tym większe zainteresowanie, że miał na sobie strój profesjonalnego hokeisty. Razem z nim ślizgało się 150 osób, drugie tyle obserwowało Fina zza band lodowiska.

Z powodu niezbyt poważnej kontuzji, łyżew w sobotę nie założył Paulus Arajuuri. - Lepiej nie ryzykować - mówił. Dla wielu osób to była idealna wręcz okazja do bliższego poznania nowego stopera Kolejorza, który rozdawał autografy, pozował do zdjęć, a nawet... zagrał w piłkarzyki.

- Dzisiaj akurat nie mam na sobie łyżew, choć w przeszłości również grałem w hokeja. Cieszę się, że przyszło tak dużo osób i mogłem poznać fanów Lecha Poznań - powiedział Paulus Arajuuri. Kolejna okazja nadejdzie wkrótce, najpóźniej w połowie lutego, kiedy Kolejorz podejmie drużynę Śląska Wrocław.

Następne mecze

Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań
Wtorek 03.03 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij