2020-02-26 10:44 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Zimowe ruchy kadrowe w rezerwach

W tę sobotę rywalizację w drugiej lidze wznowi zespół rezerw Lecha Poznań. W trakcie przerwy zimowej w jego kadrze zaszło kilka zmian, ale ogólna suma doświadczenia na szczeblu centralnym poszła w tej ekipie w górę.

Pierwszym zimowym transferem był powrót z wypożyczenia Huberta Sobola z występującej na zapleczu ekstraklasy Odry Opole. Po kilkunastu miesiącach bez regularnej gry urodzony w 2000 roku zawodnik nie może doczekać się występów w drugiej lidze, a skutecznością zdążył błysnąć już w tegorocznych sparingach. Zapisał na swoim koncie trzy trafienia i powoli zaczyna nawiązywać do czasu, gdy w świetnym stylu wchodził w seniorską piłkę w rezerwach Kolejorza. Dotychczas ma w tej ekipie uzbierane trzynaście bramek, a jej sztab szkoleniowy z pewnością liczy, że wiosną będzie on systematycznie powiększał ten dorobek.

Pod koniec minionego tygodnia szeregi zespołu trenera Rafała Ulatowskiego zasilił piłkarz, który na różnych szczeblach krajowych zagrał ponad 200 razy. Swoją karierę rozpoczął właśnie w Kolejorzu jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności, ale przez jej większość związany był z innym poznańskim klubem. W Warcie spędził – z drobnymi przerwami – dziesięć lat, a przed nim nowe wyzwanie. Będzie nim wspomaganie młodych lechitów nie tylko swoimi wysokimi umiejętnościami piłkarskimi, ale także doświadczeniem zaczerpniętym z poziomu centralnego.

Na swój debiut w seniorach oczekuje za to napastnik Damian Kołtański. Urodzony w 2003 zawodnik zakłada niebiesko-białą koszulkę od lata 2016 roku, a od tego momentu kolejno przechodził przez drużyny trampkarzy, a także juniorów młodszych oraz starszych. W tej ostatniej występował jeszcze jesienią, zdobywając siedem bramek w szesnastu spotkaniach. To jedyny lechita, która na zasadzie ruchu wewnętrznego trafił tej zimy do drugiego zespołu Kolejorza.

W ostatnich miesiącach definitywnie pożegnano się z trzema graczami. Mowa o skrzydłowym Kacprze Janiaku, pomocniku Kacprze Frisce oraz napastniku Kacprze Durdzie. Wiosną w rezerwach nie wystąpi również Bartłomiej Burman, który na zasadzie wypożyczenia przeszedł do Nielby Wągrowiec.

Zimowe ruchy kadrowe rezerw:

Przyszli:

Hubert Sobol (Odra Opole, powrót z wypożyczenia)
Artur Marciniak (Warta Poznań)
Damian Kołtański (juniorzy starsi)

Odeszli:

Kacper Janiak (Olimpia Grudziądz)
Kacper Friska (Nielba Wągrowiec)
Bartłomiej Burman (Nielba Wąrowiec, wypożyczenie)
Kacper Durda (Stal Rzeszów)
Eryk Kryg (pierwszy zespół)
Jakub Niewiadomski (pierwszy zespół)

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij