2016-07-18 11:55 Mateusz Szymandera

Współpraca wyglądała dobrze

Na grę dwójką napastników zdecydował się w meczu ze Śląskiem Wrocław trener Lecha Jan Urban. W wyjściowym składzie obok Nickiego Bille zagrał Marcin Robak. - Dobrze wyglądają na treningach i dlatego zdecydowaliśmy się na takie ustawienie - mówi szkoleniowiec Kolejorza.

Gra na dwójkę napastników była dużym zaskoczeniem, bo ani w poprzednim sezonie, ani też w meczach sparingowych poznaniacy nie próbowali takiego ustawienia. Robak w meczu ze Śląskiem współpracował z Nickim Bille. Obaj często ze sobą rozmawiali, wymieniali uwagi dotyczące gry, a także szukali siebie na boisko. To po podaniu Nickiego Marcin miał jedną z najlepszych okazji do zdobycia bramki. W tym ustawieniu Marcin był cofnięty i miał więcej zadań ofensywnych.

- Dobrze się uzupełniali w czasie tego meczu i było widać, że ta współpraca się układa. Można było na nich liczyć. Poza tym obaj stworzyli sobie sytuacje bramkowe - zauważa obrońca Maciej Wilusz. - Trenowaliśmy taką grę już kilka dni przed meczem. Byliśmy do takiego rozwiązania przygotowani. Zagraliśmy tak pierwszy raz i mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie lepiej - mówi z kolei Robak.

- Trenowaliśmy taką grę już kilka dni przed meczem. Byliśmy do takiego rozwiązania przygotowani. Zagraliśmy tak pierwszy raz i mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie lepiej - mówi Robak.

Gra na dwójkę napastników spowodowała, że poznaniacy grali czwórką pomocników. I to właśnie oni byli odpowiedzialni za kreowanie okazji strzeleckich napastników. - Śląsk cofnął się, a my próbowaliśmy dośrodkowań. Marcin i Nicki mieli szukać swoich szans i kilka ich mieli. Trener ustawił taktykę, zdecydował się na grę na dwóch napastników i gdyby chociaż jedną wykorzystali to wszyscy byli zadowoleni - podkreśla Maciej Gajos, który w piątkowym spotkaniu grał na pozycji lewoskrzydłowego.

Sytuacja, w której w wyjściowej jedenastce pojawia się dwóch napastników jest dobra zarówno dla Robaka jak i Nickiego Bille. - Obaj chcemy grać. Wiemy jednak, że na innych pozycjach konkurencja jest także duża. Zobaczymy na jakie rozwiązanie trener zdecyduje się w meczu z Zagłębiem - mówi Robak. - Trener na pewno będzie ten mecz analizował i zdecyduje czy dalej będziemy grali w tym ustawieniu - kończy napastnik.

Następne mecze

Niedziela 23.02 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij