2019-08-19 15:24 Marcin Maćkowiak , fot. Przemysław Szyszka

O Akademii Lecha Poznań w TOK FM

W niedzielę o godzinie 18:00 na antenie TOK FM odbyła się prowadzona przez Przemysława Iwańczyka audycja o Akademii Lecha Poznań. Gośćmi tego programu były najważniejsze osoby odpowiadające za szkolenie w poznańskiej oraz wronieckiej część Akademii: Rafał Ulatowski, Amilcar Carvalho oraz Przemysław Małecki.

Podczas niedzielnej audycji Rafał Ulatowski, Amilcar Carvalho oraz Przemysław Małecki starali przybliżyć metodykę funkcjonowania akademii i tego, jaki wpływ na późniejszą karierę ma obecność młodego zawodnika w Lechu Poznań. Tłumaczyli oni drogę, jaką muszą pokonać młodzi wychowankowie Kolejorza, by dojść tam, gdzie Dawid Kownacki, Jan Bednarek czy Karol Linetty, którzy obecnie występują w zagranicznych ligach i grają dla reprezentacji Polski. Odpowiadali na pytania dotyczące taktyki i techniki u dzieci, ale także o to w jakim wieku najlepiej trafić do takiego dużego klubu, jak Lech.

- Młodzież chce do nas przychodzić widząc jaką mamy bazę, infrastrukturę we Wronkach i to, jak szkolimy oraz jakich mamy trenerów, którzy posiadają duże kwalifikacje, a także doświadczenie w piłce juniorskiej. Liczba powołań, które otrzymują młodzi chłopcy do reprezentacji, to też główny czynnik jaki nas wyróżnia wśród innych zespołów - zauważał dyrektor szkolenia Akademii, Rafał Ulatowski.

- Każdy w juniorskich reprezentacjach wie, kiedy przyjeżdża zawodnik z Lecha Poznań. Taki gracz widzi grę i potrafi podejmować decyzję, nie działa w sposób schematyczny. To jest charakterystyka piłkarzy Kolejorza - dodawał drugi trener rezerw niebiesko-białych Przemysław Małecki.

Amilcar Carvalho, który jest wicedyrektorem szkolenia Akademii odpowiedzialny jest przede wszystkim za rozwój i proces szkolenia w zespołach od siódmego do piętnastego roku życia. - Chcemy piłkarzy w akademii, którzy są pewni siebie i mają wiarę we własne umiejętności. Takich, którzy po porażkach i kontuzjach nie poddają się. To są wartości, które są wpisane w DNA klubowe i tylko tacy gracze mają prawo grać dla Lecha Poznań. Oni nie są wybierani miarką czy innym kluczem, tylko właśnie cechami charakteru i umiejętnościami - podsumował nabory do akademii Amilcar Carvalho.

Całej audycji można wysłuchać tutaj >>>

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij