2017-07-28 12:02 Łukasz Rabiega , fot. Marcin Rajczak

Nowy analityk pierwszego zespołu

Łukasz Siwecki został nowym analitykiem Lecha Poznań. Zastąpił on na tym stanowisku Marcina Wróbla, który od nowego sezonu jest wicedyrektorem do spraw sportu oraz szkolenia w Akademii Lecha Poznań. Dla nowego analityka jest to duży krok rozwojowy w karierze.

Siwecki w poprzednim sezonie był pierwszym trenerem zespołu juniora młodszego w poznańskiej części Akademii Lecha Poznań. To jednak niejedyne doświadczenie w karierze trenerskiej nowego analityka. - Wspólnie z trenerem Małeckim prowadziliśmy drużyny U-15, U-16 oraz U-17, zdobywając mistrzostwo Polski. Potem wróciłem do Poznania, gdzie prowadziłem zespoły juniora młodszego i starszego. W trakcie swojej pracy związany byłem przede wszystkim ze starszymi grupami młodzieży – mówi nowy analityk Kolejorza.

Praca trenera, jak i analityka są ze sobą ściśle powiązane. Szczególnie uwypuklone jest to w grupach młodzieżowych, gdzie trener również musi analizować rywala w kontekście najbliższego spotkania - Jest to dla nas trenerów, szczególnie pracujących z młodzieżą, ścieżka rozwoju. Mamy oddziały w Poznaniu i we Wronkach. Ja pracowałem wcześniej we Wronkach, jednak z powodów osobistych musiałem wrócić do stolicy wielkopolski i tutaj kontynuowałem moją pracę z młodymi zawodnikami. Wtedy też pojawiła się oferta pracy przy pierwszym zespole w trochę w innym charakterze aniżeli trenera, ale jest to wyśmienita sprawa – stwierdza Siwecki.

Dla Siweckiego praca na stanowisku analityka nie jest nowym wyzwaniem w jego karierze. Jak sam mówi, w przeszłości pracował na podobnym stanowisku. - Praca analityka w Lechu, to praca z najlepszymi w Polsce. Zadania postawione przed analitykami są odmienne od tych, których wymaga się od trenerów. W czasie swojej pracy szkoleniowej zajmowałem się już analizą, ponieważ w Akademii Lecha Poznań tę funkcję pełnią trenerzy zespołów, dlatego wiem jaka jest charakterystyka tej pracy - powiedział Siwecki.

Następne mecze

Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa
Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij