2019-10-11 21:01 Marcin Maćkowiak , fot. Przemysław Szyszka

Marchwiński i Kamiński zagrali w kadrze U19

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała w piątkowy wieczór w Opolu z Anglią 2:5. W barwach biało-czerwonych prowadzonych przez trenera Bartłomieja Zalewskiego wystąpiło dwóch piłkarzy Lecha Poznań, Jakub Kamiński oraz Filip Marchwiński.

Dla kadry do lat 19 spotkanie towarzyskie w Opolu to przedostatnia rywalizacja przed listopadowym turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy. Mecz od pierwszej minuty w reprezentacji prowadzonej przez selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego rozpoczęło dwóch piłkarzy Lecha Poznań. Jakub Kamiński grał na pozycji prawego wahadłowego, a Filip Marchwiński wystąpił w ataku biało-czerwonych.

Początek konfrontacji wyglądał bardzo obiecująco w wykonaniu Polaków. Już w 7. minucie na listę strzelców strzałem z dystansu wpisał się Bartosz Białek. Jednak radość nie trwała długo. Chwilę później samobójczego gola strzelił Bartłomiej Mruk i po niecałych dziesięciu minutach był już remis. Im dalej w mecz tym Anglikom coraz bardziej układała się gra i nie mieli większych problemów by dostawać się pod bramkę Polski. Po pół godziny rywalizacji na tablicy świetlnej znajdował się już wynik 1:3 i to goście cały czas napierali dążąc do kolejnych goli.

Drugą część spotkania mocno zaczęli Anglicy i po chwili było już 1:4, a drugi raz na listę strzelców wpisał się Joe Gelhardt. W kolejnych minutach oglądaliśmy bardziej wyrównaną konfrontację. Świetne akcje skrzydłami naprzemiennie tworzyli Nikola Zalewski i Jakub Kamiński, jednak brakowało skutecznego wykończenia biało-czerwonym. Natomiast jedna z tych akcji zakończyła się faulem w polu karnym na Zalewskim, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Javier Hyjek. W ostatnich minutach obie drużyny stwarzały sobie dogodne okazje, ale to goście strzelili pięknego gola i ustalili wynik spotkania na 2:5.

Już w poniedziałek zawodnicy selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego zmierzą się w Tiranie z Albanią.

Polska - Anglia 2:5 (1:3)

Bramki: Bartosz Białek (7.), Javier Ajenjo Hyjek (71.) (k) - Bartłomiej Mruk (9.sam.), Dejan Tetek (23.), Joseph Gelhardt (30.k) (47.), Nonso Madueke (89.)

Polska: Marcel Lotka - Jakub Kamiński (72. Marcel Wędrychowski), Filip Dymerski, Bartłomiej Mruk, Michał Bogacz, Nicola Zalewski (72. Oskar Nowak) - Alexander Krakowiak-Castro (46. Paweł Gierach), Javier Ajenjo Hyjek, Michał Karbownik - Filip Marchwiński (85. Marcin Szpakowski), Bartosz Białek (86. Dawid Kocyła)