2016-08-05 15:09 Mateusz Szymandera

Czas zdobywać punkty

- Co zrobić, żeby wygrać? Recepta jest prosta. Trzeba strzelić bramkę i potem kolejną. Uważam, że dzięki temu wygramy. Brakuje nam bramek. Jak strzelimy jedną to pojawi się pewność siebie, a wtedy zwycięstwa przyjdą same - mówi przed spotkaniem z Koroną Kielce Maciej Makuszewski.

Pomocnik Kolejorza wrócił do wyjściowego składu Lecha w meczu z Jagiellonią po urazie, którego doznał w spotkaniu o Superpuchar Polski. Nie pomógł jednak drużynie w odniesieniu zwycięstwa. - Trzeba się skupić na kolejnym spotkaniu i je wygrać. Czas zdobywać punkty. Jedno zwycięstwo, a potem kolejne dałoby nam komfort. Pracujemy dobrze na treningach. Każdy z nas jest zdenerwowany, że nie wygraliśmy trzech meczów z rzędu - przyznaje 26-letni piłkarz, który liczy na to, że już w sobotę lechici zdobędą trzy punkty.

Zdaniem Makuszewskiego zwycięstwo w sobotnim meczu zdecydowanie poprawi sytuację Kolejorza. - Jeden mecz może nam dać poczucie pewności siebie. Nie ma co patrzeć w przyszłość i zastanawiać się jak to będzie po pięciu wygranych z rzędu i gdzie wtedy będziemy w tabeli. Skupmy się na tym, co w sobotę. Jedziemy tam z wiarą w zwycięstwo - mówi piłkarz. - Przyjdzie moment, w którym uśmiechnie się do nas szczęście. Piłka wpadnie do bramki i wszyscy odżyjemy, a gra zacznie nam sprawiać więcej przyjemności - dodaje.

Lechici przed kolejnym meczem zwracają dużo uwagi nie tyle na swoje umiejętności piłkarskie czy ich brak, ale kwestie mentalną. - Reakcja kibiców po złych wynikach jest normalna. Oni są niezadowoleni, bo przychodzą na stadion oglądać nasze zwycięstwa. My gramy w piłkę nie od dziś i z presją ze strony trybun musimy sobie radzić. Gdy wygrywamy jest miło, a po porażkach pojawia się frustracja - przyznaje Makuszewski.

Następne mecze

Niedziela 23.02 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij