2016-09-01 12:20 Lilianna Szymczak

Bjelica grał z sześcioma Polakami

Bogata jest kariera piłkarska obecnego trenera Kolejorza. Nenad Bjelica w przeszłości grał w m.in. Betisie Sewilla, Las Palmas, 1. FC Kaiserslautern oraz Admirze Wacker. W prawie wszystkich tych klubach Chorwat współpracował z Polakami.

Pierwszym poznanym Polakiem był Wojciech Kowalczyk, z którym Bjelica grał na hiszpańskich boiskach. - Z Kowalczykiem grałem w Betisie Sewilla i Las Palmas. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że to był dobry napastnik o bardzo dużym potencjale. Myślę, że mógł osiągnąć jeszcze więcej - mówi trener Lecha Poznań.

Bjelica po przygodzie w Hiszpanii, powrócił do Chorwacji, by po roku trafić do 1. FC Kaiserslautern. - W Niemczech z kolei poznałem Kamila Kosowskiego i Tomasza Kłosa. Bardzo dobrze ich wspominam. Zresztą, kiedy ostatnio byłem raz w Warszawie, to zdzwoniliśmy się z Kłosem i udało nam się spotkać. W Niemczech przez jakiś czas dzieliliśmy nawet razem pokój - wspomina 45-letni szkoleniowiec.

W 2004 roku Bjelica trafił do austriackiej Admiry Wacker. Tam spotkał aż trzech zawodników z Polski. - W Austrii grałem z Grzegorzem Szamotulskim, Tomaszem Iwanem i świętej pamięci Adamem Ledwoniem. Adam zmarł zresztą w Klagenfurcie, czyli mieście, w którym mieszkam. Pamiętam, że chłopacy z Polski byli zawodnikami o bardzo mocnym charakterze, którzy w każdym spotkaniu dawali z siebie wszystko - kończy Chorwat.

Następne mecze

Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań
Wtorek 03.03 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij