Wojciech Makowski

Trener Wojciech Makowski dołączył do sztabu szkoleniowego Kolejorza w czerwcu 2021 roku. - Oprócz pomocy pierwszemu szkoleniowcowi w planowaniu i prowadzeniu treningów pierwszego zespołu będzie on również współpracował z Hubertem Barańskim jako analityk, razem będą odpowiadać za rozpracowanie przeciwników, a także przygotowanie wideo dla zawodników - mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

Wojciech Makowski ma 30 lat, dziewięć lat temu przedwcześnie zakończył karierę piłkarską i poświęcił się pracy szkoleniowej. Jeszcze w trakcie studiów pracował w klubie sportowym Borek Kraków. W międzyczasie wyjechał do Hiszpanii na Universidad de Granada, gdzie miał możliwość przez kilka miesięcy odbyć staż w młodzieżowych grupach miejscowego klubu Granada CF. Po powrocie był w klubie SEMP Warszawa, po czym trafił do Wisły Kraków. Tam przez pół roku pełnił funkcję asystenta drużyny do lat 17 i samodzielnie prowadził dziesięciolatków, a przez kolejne sześć miesięcy był pierwszym trenerem ekipy U-17. Współpracował również w pierwszym zespołem w roli analityka.

W lipcu 2017 roku przeniósł się do Rakowa Częstochowa, gdzie spędził cztery sezony - dwa w I lidze, a także dwa w PKO BP Ekstraklasie i stamtąd przeniósł się do Kolejorza. - Mam świadomość, jakim klubem jest Lech Poznań i jakie cele ma do zrealizowania. Wierzę w to, że mądra i jakościowa praca się obroni oraz doprowadzi nas do świętowania sukcesów, o jakich wszyscy w klubie i wokół niego marzą - mówi szkoleniowiec

Kariera trenerska:

2010 - 2015 - Borek Kraków
2015 - 2016 - SEMP Ursynów
2016 - 2017 - Wisła Kraków U-10 i U-17
2017 - 2021 - Raków Częstochowa
2021 - obecnie Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij