Maciej Palczewski

Maciej Palczewski dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań w czerwcu 2021 roku. - To nadal młody trener, ale już bardzo doświadczony na poziomie ekstraklasy, ponieważ przez kilka ostatnich lat pracował w zespole Cracovii - opowiada dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa o opiekunie bramkarzy.

Jako bramkarz występował m.in. w Wiśle, Cracovii, był także w kadrze ekstraklasowej Arki Gdynia, a także kilku mniejszych zespołach: Wawelu Kraków, Dalinie Myślenice, Proszowiance, Szczakowiance Jaworzno, Garbarni Kraków czy Przeboju Wolbrom. Nigdy nie zadebiutował w ekstraklasie jako piłkarz. - Z perspektywy czasu widzę, że za dużo było tych zmian w kontekście mojej przygody piłkarskiej, wynikało to z mojej niecierpliwości - mówił trener w rozmowie z "Gazetą Krakowską". - Teraz pewnie bym zrobił inaczej. Nie byłem gotowy, by zaistnieć na najwyższym poziomie sportowym, nie byłem na to przygotowany mentalnie - dodawał.

Palczewski jest absolwentem krakowskiego oraz gdańskiego AWF, po studiach rozpoczął pracę trenerską. Pracował m.in. w Garbarni Kraków, szkolił również młodych bramkarzy w Cracovii, a w 2015 roku decyzją trenera Jacka Zielińskiego dostał szansę w pierwszej drużynie Pasów, gdzie pozostał przez sześć lat. Jego największym sukcesem trenerskim do tej pory jest zdobycie Pucharu Polski w sezonie 2019/20.

Kariera trenerska:

2013 - 2015 Garbarnia Kraków
2015 - 2021 Cracovia
2021 - obecnie Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij